Facebook Google+ Twitter

Mieszkanie+ na plus

Rząd PiS zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. Najpierw program 500+, teraz Mieszkanie+ mają wyjść Polakom na plus.

Rząd ma pozwolić zamieszkać we własnym mieszkaniu wszystkim, którzy kredytu wziąć nie mogą albo zarabiają za dużo, aby otrzymać mieszkanie komunalne. Lokale maja być budowane taniej, niż przez deweloperów. Dlatego bez wątpienia program może mieć poważny wpływ na rynek nieruchomości, ale także na zwyczaje Polaków.

Za 10 do 15 lat w Polsce ma zniknąć problem braku mieszkań. Rząd stawia sobie ambitne zadanie, ponieważ diagnoza stanu portfeli Polaków jest miażdżąca.

-Do 40% Polaków nie ma zdolności kredytowych, nie jest w stanie kupić mieszkania i nie jest w stanie wynająć mieszkania na wolnym rynku – mówi Andrzej Adamczyk minister infrastruktury i budownictwa.

Resort infrastruktury przekonuje, że osoby najbardziej potrzebujące będą dostawać mieszkania w pierwszej kolejności. Kryteria mają być jasne: zdecydują zarobki i liczba dzieci. Im więcej dzieci i im mniej pieniędzy, tym większa szansa na skorzystanie z programu.

-Będzie regulamin, będzie punktacja, system będzie absolutnie transparentny – zapewnia Andrzej Adamczyk.

Koszt wynajmu mieszkania o powierzchni 50m2 w zależności od miasta ma wahać się od 500 – 1000 zł. Obecna cena rynkowa to od 1300 do nawet 2800 zł.

Jest jeszcze jeden, trzeci filar programu Mieszkanie+ - indywidualne konta mieszkaniowe. Jak to działa? Pieniądze na zakup mieszkania lub budowy domu odkładamy na specjalnym koncie bankowym. Rząd co roku wypłaca nam premię za oszczędzanie – nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

- Chcemy, żeby Polacy oszczędzali, ale żeby nie odbywało się to kosztem standardu ich życia – mówi Ewa Kopacz.

Eksperci spodziewają się, że program Mieszkanie+ może spowodować spadek cen nieruchomości i urealni ceny wynajmu mieszkań.

Program Mieszkanie+ rusza jesienią. Pierwsze mieszkania będą budowane już za półtora roku.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: mieszkanie


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.