Facebook Google+ Twitter

Mieszkanie ze staruszką tanio sprzedam...

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-18 07:36

Ogłoszenia tej i podobnej treści coraz częściej ukazują się w gazetach. Choć lokatora niełatwo się pozbyć, okazuje się, że tego typu "okazje" znajdują wielu amatorów.

fot. Andrzej Górny/Dziennik Zachodni – Zdarza się, że rodzice kupują dla swojego małoletniego dziecka "mieszkanie ze staruszką". Zakładają, że zanim dziecko podrośnie, sędziwa lokatorka odejdzie z tego świata, a pociecha będzie miała mieszkanie na wyłączność – mówi Klaudia Ogórowska z łódzkiego biura obrotu nieruchomościami "Partner".

Ci, którzy na śmierć lokatora kupionego z mieszkaniem nie chcą czekać, próbują się go pozbyć inaczej. To bywa jednak trudne: lokatorzy mogą nie mieć chęci, aby się wymeldować, a nie zawsze istnieją prawne możliwości, aby ich do tego zmusić. Mogą też posiadać dożywotnie prawo zamieszkiwania w danym lokalu.

Za ogłoszeniami oferującymi "M" z lokatorem kryje się też często sprzedaż udziałów w prywatnych kamienicach (które to udziały w praktyce przekładają się na posiadanie kilku mieszkań, wraz z wynajmującymi je lokatorami).

Bywa jednak, że tego typu ogłoszenia są przykrywką dla innych, nieformalnych transakcji: – Rodzina żyje w trzech pokojach kwaterunkowego mieszkania – podaje przykład Bogdan Grad, notariusz z Tomaszowa Mazowieckiego. – Jeden pokój jest im niepotrzebny, dają więc ogłoszenie: "mieszkanie z lokatorem za odstępne". W praktyce oznacza to: dajesz nam 10 tysięcy złotych i możesz mieszkać z nami...

(pb) – Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.