Facebook Google+ Twitter

Mieszkaniec Pucka zmarł na nowy wirus grypy A/H1N1

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2009-11-14 11:28

37-letni mieszkaniec Pucka zmarł w piątek w Gdańsku prawdopodobnie na nową grypę A/H1N1. Potwierdziły to wstępne testy. Ostateczne wyniki będą znane w sobotę w południe. To pierwszy przypadek śmiertelny w Polsce - czytamy w Dzienniku Bałtyckim.

W aptekach są dostępne leki przeciwgrypowe, brak szczepionek, / Fot. Fot. Adam Warżawa/archiwum/PolskapresseJak podaje Radio Gdańsk mężczyzna był najpierw hospitalizowany w Pucku, a następnie przewieziony do szpitala zakaźnego w Gdańsku.

Informację potwierdza również Jerzy Karpiński, lekarz wojewódzki. Pacjent trafił do gdańskiego szpitala z obustronnym zapaleniem płuc w czwartek około 17. Był w bardzo ciężkim stanie. Wymazy dotarły do Olsztyna przed godz. 9.

Mimo działań lekarzy, stan 37-latka uległ dramatycznemu pogorszeniu. Pacjent zmarł w piątek około 14. w wyniku ciężkiej niewydolności krążenia. Był też obciążony dodatkowo inną chorobą - poinformował w TVN24 lekarz wojewódzki dr Jerzy Karpiński.

Więcej przeczytasz na dziennikbaltycki.pl

Czytak także: http://www.wiadomosci24.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

A podobno perpetum mobile nie ma, a ta samo nakręcająca się maszyneria do zarabiania pieniędzy przez konsorcja farmaceutyczne nabiera tempa a głupota ludzi i tylko w tym pomaga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł newsa wyżej ceniony niż treść to już praktyka powszednia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam tylko, że w tytule zdecydowanie brakuje znaku zapytania. Już w samej zajawce pojawia się słowo "prawdopodobnie" a tytuł wskazuje, że to na pewno na A/H1N1... no ale cóż poradzić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Tomasz ma rację, przynajmniej w moim mniemaniu, czyli już Nas dwóch jest:)
A w szerzej skali pewnie mnóstwo.

Rację muszę przyznać także pani Agnieszce, ale to już inna bajka, a może bolączka, a może wirus...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.11.2009 13:32

Czy mozna umrzec "na nowy wirus" ????
Moim zdaniem 2 lapsusy w 1.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dodam, że chodzi o jego dzieci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma wyników badań potwierdzających rodzaj wirusa, więc dlaczego krzyczy się, że zmarł na ah1n1? W podanym linku można przeczytać: "Mężczyzna był jednak obciążony dodatkowymi schorzeniami, co miało znaczny wpływ na przebieg choroby. Był między innymi chory na zapalenie płuc." szkoda, że pominięto ten fragment ponieważ to bardzo istotne. Sugeruje się, że ah1n1 jest śmiertelna tymczasem okazuje się, że na tą samą grypę co zmarły, chore były również dzieci i nie miały problemu z powrotem do zdrowia. Zauważyłem, że przez lokalne media przetacza się obecnie kampania mająca na celu zastraszanie ludzi by zaczęli domagać się tych trefnych szczepionek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.