Facebook Google+ Twitter

Mieszkaniec Ustki zrobił sobie z domu arsenał

25-letni mieszkaniec Ustki zgromadził w swoim mieszkaniu kilkaset sztuk amunicji, zapalniki, noże oraz karabin i wiatrówkę.

Nadkomisarz Jacek Bujarski, rzecznik prasowy słupskiej policji prezentuje zgromadzony przez mieszkańca Ustki arsenał / Fot. Marcin KamińskiKilkaset sztuk ostrej amunicji, pasy z nabojami, zapalniki do min przeciwpiechotnych i trotylu oraz karabin mauzer z celownikiem optycznym i wiatrówkę znaleźli funkcjonariusze sekcji kryminalnej usteckiej policji. Skład z bronią i materiałami wybuchowymi mieścił się w mieszkaniu 25-letniego mieszkańca Ustki.

- To elementy wyposażenia wojskowego - wyjaśnia dla Wiadomości24.pl nadkom. Jacek Bujarski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. - Amunicja jest ostra, prawie 400 sztuk. Mężczyzna został zatrzymany do czasu wyjaśnienia całej sytuacji. Na mauzerze widnieją
jeszcze symbole nazistowskie. Broń jest w doskonałym stanie, można z niej strzelać. Amunicja jest współczesna i różnego kalibru.

Nadkomisarz Jacek Bujarski, rzecznik prasowy słupskiej policji prezentuje zgromadzony przez mieszkańca Ustki arsenał / Fot. Marcin Kamiński- Cala kolekcja ustczanina została na razie zabezpieczona i będziemy wyjaśniać skąd te wszystkie eksponaty pochodzą czy nie miały związku z popełnieniem jakiegoś przestępstwa - dodaje Bujarski.

Na razie nie wiadomo jaka odpowiedzialność grozi kolekcjonerowi broni i amunicji. Policja musi wspólnie z biegłymi ustalić jaki jest charakter przestępstwa. wiadomo jednak, że mężczyzna nie był notowany wcześniej przez policję i pochodzi z normalnie funkcjonującej rodziny. Nieoficjalnie wiadomo, że część kolekcji odziedziczył po zmarłym niedawno ojcu, część pocisków została zebrana podczas poszukiwań na poligonie w Wicku Morskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.