Facebook Google+ Twitter

Mieszkanka Bytomia otrzymywała dziwne SMS-y w czasie wizyty Obamy. Były skierowane do oficerów BOR, ABW i policji

Mieszkanka Bytomia otrzymywała podczas wizyty Baracka Obamy w Polsce SMS-y przeznaczone dla służb zabezpieczających pobyt prezydenta USA. Numer telefonu kobiety znalazł się na liście przez pomyłkę.

https://flic.kr/p/6vEx5u / Fot. Frank Spin/CC BY 2.0Obama przeleciał do Polski 3 czerwca z okazji 25-lecia odzyskania niepodległości. Operacja zabezpieczania rocznicy i wizyty nosiła kryptonim "Jubileusz" i uczestniczyło w niej 7 tys. policjantów i ponad 1,1 funkcjonariuszu Biura Ochrony Rządu.

Informacje na temat szczegółów akcji otrzymywali SMS-ami oficerowie policji, ABW, BOR i innych służb. Wiadomości powinien otrzymywać też generał Jacek Skulich z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, ale pierwszego dnia wizyty nie docierały one do niego. Dlaczego? Bo popełniono błąd i do listy dopisano niewłaściwy numer, należący do mieszkanki Bytomia.

Czytaj także: Śnieżyce w USA. Z powodu burzy śnieżnej i niskich temperatur zginęło siedem osób (zdjęcia)


"To osoba, która nie miała żadnych związków ze światem przestępczym, nie stanowiła więc żadnego zagrożenia" - twierdzi rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji, insp. Mariusz Sokołowski. Oficer twierdzi też, że wiadomości nie miały charakteru tajnego lub poufnego. Przyznaje jednak, że nie powinny trafiać do przypadkowej osoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Poczytność już ponad 24 tys. króciutkiej notki sensacyjnej świetnie ilustruje tendencje naszej doby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, to nie jedyne materiały tak poczytne ostatnio. Przypomina to swego czasu nagradzanie za największą ilość odsłony...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W momencie pisania tego pierwszego krótkiego komentarza przybyło 2200 nowych odsłon.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Matko jedyna... 20 tysięcy odsłon i ani jednego komentarza. A przecież to wiadomość pokazuje, że służby zajmujące się inwigilacją tysięcy osób nie panują już nad obiegiem własnych informacji wewnętrznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.