Facebook Google+ Twitter

Mieszkasz w Gdyni? Zostań współtwórcą filmu o mieście

"Zrobię film dla ciebie" to konkurs, w którym mieszkańcy Gdyni mogą nadsyłać pomysły na film o swoim mieście. Najlepsze z nich zostaną zrealizowane przez absolwentów Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.

W tym roku Szkoła Andrzeja Wajdy obchodzi pięciolecie działalności. Wraz z Gdynią, która jak co roku we wrześniu będzie gościła na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, postanowiono uczcić oba te wydarzenia poprzez konkurs. Jest to dodatkowo - jak podkreślają organizatorzy - specjalny prezent dla mieszkańców miasta. W zabawie może uczestniczyć każdy, kto ma pomysł i mieszka w Gdyni. Temat jest dowolny. Może to być okoliczny park, miejsce związane z dzieciństwem, wyjątkowa osoba czy wydarzenie. Liczy się przede wszystkim inwencja.

Filmy na podstawie najciekawszych pomysłów będzie można zobaczyć na ekranie bardzo szybko, bo już 21 września podczas specjalnej imprezy w muszli koncertowej koło Teatru Muzycznego. Projekty 3 minutowych filmów dokumentalnych od 5 zdań do strony maszynopisu należy nadsyłać mailem lub pocztą. Specjalna komisja razem z trójmiejskimi dziennikarzami wybierze najlepsze i przekaże je młodym filmowcom. Absolwenci szkoły Andrzeja Wajdy napiszą według nich scenariusze oraz zrealizują całość.

Autor najlepszego pomysłu otrzyma kamerę cyfrową. Taka sama kamera zostanie rozlosowana wśród wszystkich biorących udział w konkursie. Prace należy nadsyłaćdo 5 sierpnia na adres Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy; ul. Chełmska 21; 00- 724 Warszawa lub na e-mail: filmogdyni@onet.pl. Więcej informacji na tej stronie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

(+) - za zainteresowania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, są:)może się pokuszę by najfajniejszy przesłać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakies pomysly na film, Patryk?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.