Facebook Google+ Twitter

Mieszkasz w lokalu komunalnym w Warszawie? Miasto umorzy ci dług

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-08-28 20:35

Do 21 września lokatorzy mieszkań komunalnych zalegający z opłatami mogą złożyć wniosek i podpisać porozumienie w sprawie restrukturyzacji długu. Jeśli spełnią określone warunki miasto st. Warszawa częściowo umorzy im zadłużenie.

Praga-Północ widziana z Pałacu Kultury i Nauki / Fot. By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia CommonsNa stronie Biura Porad Obywatelskich w Warszawie widnieje informacja dla osób z zadłużeniem mieszkań komunalnych.

Czytamy w niej:
"W dniu 26.02.2015 Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia częściowego umorzenia (...) Częściowe umorzenia obejmą zadłużenia osób zamieszkujących w lokalach komunalnych należących do m.st Warszawy.

Z nowego rozwiązania będą mogły skorzystać osoby, które na dzień 30 września 2014 r. zalegały z opłatami i złożą wniosek o umorzenie zadłużenia z tytułu użytkowania lokalu mieszkalnego w ciągu 6 miesięcy od dnia wejścia uchwały w życie oraz wypełnią wszystkie warunki określone w porozumieniu.

Umorzenia zadłużenia (obejmującego zaległe opłaty, odsetki za zwłokę oraz nieuregulowane koszty dochodzenia roszczeń i egzekucji) dokonywane będą według dwóch wariantów:
1. spłata 30% zadłużenia w terminie 3 miesięcy od dnia podpisania porozumienia i umorzenie 70% tego zadłużenia po wywiązaniu się z warunków porozumienia;
2. spłata 50% zadłużenia w miesięcznych ratach, w trakcie obowiązywania Programu (nie później niż do 30.09.2019r.) i umorzenie 50% tego zadłużenia po wywiązaniu się z warunków porozumienia, nie później niż do dnia 31.12.2019r.

Dodatkowy warunek to terminowe wnoszenie bieżących opłat, w okresie 4 lat od dnia podpisania porozumienia, przy czym dopuszcza się maksymalnie dwukrotną zwłokę w opłatach nie dłuższą jednak niż 21 dni."

Więcej informacji dla zainteresowanych na: www.sprawylokalowe. um.warszawa.pl, urzędy dzielnic, Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19-115.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

A w roku bieżącym...
Według interpretacji resortu finansów podatek musi zapłacić około 30 tys. mieszkańców Warszawy, którym w ubiegłym roku stołeczny ratusz umorzył niezapłacony czynsz czy mandat za brak biletu w komunikacji miejskiej.
/http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-02-10/podatek-za-umorzone-dlugi-takie-rzeczy-dzieki-ministerstwu-finansow/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podbijam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję! Każde podbicie na wagę złota :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ubolewam, że mogę podbić tylko o jeden punkt:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ktoś podbije? Z góry dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam uwadze, Może ktoś jest w takiej nieciekawej sytuacji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.