Facebook Google+ Twitter

Mieszkasz w Lublinie? Niech zobaczą Cię miliony!

Łączy ich to, że są sobą. Wyróżniają się z tłumu właśnie z tego powodu. "Ludzie Lublina" nie tylko na ulicach miasta, ale także w internecie

 / Fot. Dariusz OkońPrzez Stare Miasto - miejsce spotkań, drogę pokonywaną każdego dnia przez tysiące lublinian przechodzą ludzie wyjątkowi, różni, mający swoje własne historie, zmartwienia, ciche radości, głośne obawy o przyszłość. Wszyscy oni stanowią tłum - bezkształtną masę miasta, tygiel kultur, narodowości, doświadczeń. Lublin to miasto studenckie, to miasto ze swoją kulturą i tradycją - stąd pewnie ta wielość. Przez Stare Miasto kroczą tłumy, ale tłum to zawsze jednostki, a jednostka to odrębny byt. Właśnie te indywidualności stara się wyłowi nowy projekt lubelskich fotografów.

Na co dzień studiują. Gdy zamkną się jednak za nimi drzwi do wydziałów, gdy w tyle zostaną wykłady i ćwiczenia, oni chwytają za aparaty i wychodzą w miasto, aby uwiecznić na zdjęciu tych, którzy są nietuzinkowi, którzy wyróżniają się z tłumu. Skrzyknęli się na Facebooku, utworzyli konto Humans of Lublin (nadal funkcjonujące w sieci) ale za kilka dni pod wpływem zmian powstali Ludzie Lublina i choć w sieci nadal są dwa konta, to drugie osiągnęło niebywały sukces (w ciągu kilku godzin ich profil polubiło 1000 osób. 6 dni po pojawieniu się konta na Facebooku fanów jest ponad 5 tys., a z każdą godziną przybywa ich coraz więcej). Autorzy chcieli coś robić, coś dać od siebie, jakoś skomentować rzeczywistość. Udało im się zgromadzić tysiące. Co przyciąga ludzi?

Autorzy tak piszą o sobie:

Inspiracją dla tej strony jest Humans of NY. W Lublinie mamy swoich ambitnych, zakręconych ludzi z własnymi marzeniami. Chcemy, aby zdjęcia ich pokazywały, bo dodają uroku naszemu życiu.

Czy ludzie są ciekawi nowości? Czy jeśli coś jest sprowadzone zza granicy, od razu staje się modne, a niepolubienie tego okazuje się zacofaniem? Nie w tym przypadku! Cudze chwalimy, swego nie znamy - tak często to przecież słychać. Ale chyba właśnie odkrywamy nasze skarby, zauważamy, że nie jesteśmy gorsi od innych. I chcemy na tę wyjątkowość patrzeć. Na profilu pojawiło się zdjęcie freestyle'owej grupy, która wykonuje akrobacje na przejściu dla pieszych. Są studentki biologii, które na co dzień prowadzą w sieci modowego bloga, szukają inspiracji na ulicach Lublina i krążą wśród starych kamienic. Grajkowie i profesjonalni muzycy. Ci, którzy wyróżniają się swoim strojem, ale i zwyczajni ludzie, którzy do siebie przyciągają życzliwym uśmiechem. Studenci i rodowici lublinianie. Często uśmiechnięci, czasem pełni zadumy. Ze zdjęć przemawiają indywidualnie, pozwalają się uchwycić podczas ulotnej chwili, coś dopowiadają, mówią swoją historię, czasem po prostu są - są sobą, są indywidualnością, są w tym konkretnym miejscu jakby częścią tłumu, a jednak się wyłamują. To właśnie ci ambitni, zakręceni ludzie z własnymi marzeniami, jak słusznie zauważają autorzy facebookowego profilu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.