Facebook Google+ Twitter

Mieszkasz w mieście? Twoje dziecko będzie bardziej podatne na alergię

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-13 16:50

Nowe badania wskazują, że alergie pokarmowe są powszechniejsze wśród dzieci mieszkających w miastach niż wśród dzieci z mniej zaludnionych regionów. Naukowcy odkryli, że dzieci z wszelkiego rodzaju alergiami pokarmowymi było 9,8 proc. w miastach, 7,2 proc. na obszarach podmiejskich, a 6,2 proc. na obszarach wiejskich. Mieszkańcy miast chorują także częściej na rodzaje alergii takie jak: astma, egzema czy katar sienny.

Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród rodziców naukowcy opracowywali powiązania alergii pokarmowych z wieloma czynnikami, takimi jak: pochodzenie etniczne, płeć, wiek, dochody w rodzinie czy szerokość geograficzna miejsca zamieszkania.

Badanie to jest pierwszym, które wskazuje na silne powiązania uczulenie ze współrzędnymi geograficznymi zamieszkiwanego przez alergika miejsca.

„Odkrycie oznacza, że w mieście istnieją pewne czynniki, które mogą predysponować dzieci do alergii pokarmowych”- powiedziała dr Ruchi Gupta, profesor pediatrii na Northwestern University Feinberg School of Medicine.

Gupta wraz z zespołem przeprowadzili ankiety wśród 38.000 rodziców, którzy mieli co najmniej jedno dziecko nie starsze niż 18 lat.

Opiekunowie pytani byli o to, czy ich dziecko cierpi na alergię pokarmową, a jeśli tak, to kiedy została ona zdiagnozowana.

Naukowcy zauważyli, że wskaźniki alergii były dużo wyższe wśród dzieci miejskich. Na przykład, blisko 3% dzieci w miastach miało alergię na orzechy, a wśród ich kolegów z obszarów wiejskich - jedynie 1,3 proc. cierpiało na tę dolegliwość; podobnie 2,4 proc. dzieci miejskich miało alergię na skorupiaki, a na obszarach wiejskich było to jedynie 0,8 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.