Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8182 miejsce

Mieszkasz w Sosnowcu? Dołącz do akcji „Piersi w mieście”. Walcz z rakiem!

Wydział Zdrowia Urzędu Miasta wspólnie ze śląskim Stowarzyszeniem Amazonek oraz Stowarzyszeniem Aktywne Kobiety zaprasza mieszkanki Sosnowca do kampanii profilaktycznej „Piersi w Mieście” z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi.

Logo kampanii / Fot. fot. materiały promocyjneRak piersi jest pierwszym po raku płuc, najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce, a także najczęstszą przyczyną zgonów onkologicznych wśród kobiet. W Polsce nowotwory złośliwe piersi (głównie rak) stanowią 20 proc. zachorowań na nowotwory. Statystyki mówią, że 9/10 guzów wykrywają same kobiety dzięki comiesięcznym badaniom, gdyż to one najlepiej znają swoje piersi. Zmiany wielkości do 1 cm są wyleczalne niemal w 100 proc, dlatego co roku w Sosnowcu w ramach programów profilaktycznych organizowane są bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet.

W roku ubiegłym w Sosnowcu z bezpłatnych badań mammograficznych skorzystały tylko 263 kobiety w wieku 40-49 lat. W wyniku przeprowadzonych badań 26 kobiet zostało zakwalifikowanych do dalszej diagnostyki. Wobec niewielkiego odsetku kobiet, korzystających z badań mammograficznych, a tym samym ograniczonej możliwości wcześniejszego wykrywania znamion choroby nowotworowej, Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, wraz z przedstawicielami organizacji pozarządowych, doszedł do wniosku, że niezbędna jest organizacja kampanii społecznych i akcji mających na celu uświadomienie kobietom znaczenia profilaktyki i samokontroli w walce z nowotworami. Dlatego też organizatorzy podjęli inicjatywę akcji „Piersi w mieście”.

Czytaj dalej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.