Facebook Google+ Twitter

Mietek Szcześniak i Meccore String Quartet wystapili w Gdyni

Sądząc po reakcji publiczności zgromadzonej w niedzielne (21 listopada) popołudnie w gdyńskim klubie "Pokład", Mieczysław Szcześniak należy do ludzi, którzy swoją osobowością rozbrajają wszelkie napięcia.

Mimo spóźnienia z jakim rozpoczął się koncert, piosenkarz błyskawicznie nawiązał kontakt z publicznością swoim bezpretensjonalnym, autentycznym sposobem bycia. Gestem, spojrzeniem, uśmiechem przekazując radość oraz wdzięczność za to, że jest, żyje, może śpiewać i doświadczać różnorodności otaczającego świata.

Repertuar, który przedstawił był zgodny aranżacyjnie z całym cyklem koncertów "JaZzGdyni", ale przez to nietypowy dla przecietnego milośnika twórczości Szcześniaka. Wspólnie z kwartetem smyczkowym Meccore String Quartet zaprezentował on jazzowe wersje znanych amerykańskich standardów, jak również pięknych polskich piosenek takich artystów jak Elżbieta Adamiak (Jesienna zaduma), Grażyna Łobaszewska (Przyszli o zmroku, Czas nas uczy pogody), Marek Grechuta (Niepewność), Czesław Niemen (Nim przyjdzie wiosna), czy Agnieszka Osiecka (Zielono mi). Były także utwory z repertuaru zespołu New Life, z powitanym oklaskami "Spoza nas".

I chociaż zabrakło "Dumki", czy lżejszych popowych aranżacji, widzowie wyszli z koncertu usatysfakcjonowani. Cieszyła bowiem możliwość obcowania z pięknym głosem, którym piosenkarz dysponuje oraz z wrażliwym człowiekiem radującym się szczęściem innych, możliwością zaprezentowania ulubionych utworów i sprawienia tym przyjemności drugiemu człowiekowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.