Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33459 miejsce

Migająca pierwsza dama

Maria Kaczyńska, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dołączyła do kampanii "Cała Polska miga". Akcja ta polega na propagowaniu języka migowego wśród osób słyszących.

Kadr z filmu, na którym widać migającą pierwszą damę. / Fot. Krzysztof Ostanówko27 maja 2008 roku w warszawskich Łazienkach, odbyła się finałowa gala konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie, "Lodołamacze 2008". Pani prezydentowa drugi raz objęła honorowy patronat nad tym konkursem. Nagrodę w kategorii "Lodołamacz Specjalny" wręczyła ks. Tadeuszowi Isakowicz-Zaleskiemu.

W kuluarach pani prezydentowa, znająca biegle język angielski i francuski oraz trochę hiszpański i rosyjski, nauczyła się jednego zwrotu w Polskim Języku Migowym. Pani Kaczyńska przyłączyła się do akcji "Cała Polska miga" bez żadnego oporu. - Lodołamacze - zamigała. W późniejszej rozmowie opowiedziałem jej o całej kampanii, pokazałem kilka podstawowych zwrotów. Pierwsza dama była bardzo zainteresowana i stwierdziła, że to trudny język.

Filmik z migającą Marią Kaczyńską będzie można zobaczyć już wkrótce na stronie www.dwiedlonie.pl. Podczas gali do akcji dołączył również laureat Lodołamacza Specjalnego - ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Akcja "Cała Polska miga"


Chwila dla fotoreporterów. Od lewej: Anna Dymna - zeszłoroczna laureatka statuetki, Maria Kaczyńska, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Cała trójka wzięła udział w akcji "Cała Polska miga". / Fot. Krzysztof OstanówkoPomysł narodził się w łódzkim lokalu "Dwie Dłonie", prowadzonym przez niesłyszące małżeństwo Annę i Radosława Olaków. Celem kampanii jest zachęcenie osób słyszących do nauki choć kilku zwrotów w języku migowym. Mają w tym pomagać filmiki z migającymi, znanymi medialnie osobami. W akcji wzięli udział już między innymi: Muniek Staszczyk, Kazik Staszewski, Piotr Rubik, Robert Makłowicz, Cezary Pazura, Katarzyna Grochola, Jurek Owsiak, Otylia Jędrzejczak, Michał Wiśniewski i wielu innych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

+ za akcje. Bardzo szczytna rzecz, bardzo się chwali że Pani Prezydentowa przyłączyła się do propagowania tej akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

i ja też :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja chcę, ja i to baaaaaaaaaaardzo :)

+ za tekst :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, kilka lekcji już było:)
Pokazałem jak zamigać "kocham cię", pokazałem kilka zwrotów potrzebnych aby dowiedzieć się czy osoba niesłysząca potrzebuje interwencji lekarza. Chciałem pokazać jak zamigać "Wesołych Świąt", ale filmik się nie załadował :(
Oczywiście będę nagrywał nowe, przydatne w codziennym życiu zwroty.
A może chcecie poznać alfabet?

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) - chętnie bym się nauczył. Może jakieś lekcje na łamach link

Komentarz został ukrytyrozwiń

plusik

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super akcja. Dobrze jakby kursy na język migowy były organizowane częściej i aby były łatwo dostępne- powinny być dofinansowane i szeroko rozreklamowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) j.w.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo...!

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.