Facebook Google+ Twitter

Migalski: oglądanie partyjnych wojen to słodka słabość Kaczyńskiego

"W PiS zaczyna się następna wojna, w której naprzeciw siebie staną ludzie Zbyszka oraz młodzi, skupieni wokół Hofmana, Mariusza Kamińskiego czy Dawida Jackiewicza" pisze Marek Migalski na swoim blogu. Wg europosła prezes Kaczyński "będzie się z uwagą przyglądał tej rzezi, bo oglądanie tego typu partyjnych wojen jest jedną z jego słodkich słabości.

 / Fot. Lestat; GNU, CC 3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Marek_Migalski_01.jpg&filetimestamp=20081211213721Migalski twierdzi, że wezwanie europosłów PiS: Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego do startu w wyborach do Sejmu jest przemyślaną akcją kogoś z "wnętrza PiS" lub z tzw. aparatu, czyli bliskiego otocznia Kaczyńskiego.

Pomysł mógł wyjść od prezesa, który chciałby osłabić pozycję Ziobry i jego ludzi, bo stali się oni zbyt wpływowi. Być może jednak to ktoś "z aparatu" złożył europosłom propozycję "nie do odrzucenia".

Tak czy inaczej, wszyscy trzej odmówili startu. Politolog interpretuje tę decyzję następująco: "zlekceważyli ostrzeżenie i ruch prezesa", mówią coś w rodzaju: "już nie jesteś, panie prezesie, tym, który decyduje, gdzie mamy spędzić następne lata i nie pozbawimy się przynależnych nam narzędzi, które przysługują europosłom".

Jeśli to "aparat" stoi za planem ściągnięcia z Europarlamentu trzech członków PiS, to może to znaczyć, że zaczynają się właśnie wewnętrzne wojny pomiędzy zwolennikami Ziobry a tzw. młodych z otoczenia Adama Hofmana, Mariusza Kamińskiego czy Dawida Jackiewicza

Migalski twierdzi, że prezes "będzie z uwagą przyglądał się, jak przebiegać będzie ta rzeź (oglądanie tego typu partyjnych wojen jest zresztą jedną z jego słodkich słabości)". Na początek będzie wspierać przeciwników Ziobry, ale gdy okaże się, że mógłby on wygrać, to "namaści go oficjalnie na swego następcę, bo jest racjonalny do bólu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

er140448
 • er140448
 • 09.03.2011 17:51

Hoffman to drugie zwierzątko prezesa Jarusia.Taki szczekający wredny kundelek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Za i Wania
 • Za i Wania
 • 06.03.2011 10:08

A Migalski ma jakas kobite bo to juz POra, zeby w tym temacie troche sie zainteresowac bo pozniej tylko zostanie mu wybor w pedalach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mangusta Gdynia
 • mangusta Gdynia
 • 01.03.2011 12:57

CZŁEK CHORY!! NA ROZGAWORY!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
hania
 • hania
 • 28.01.2011 14:51

a hofman,jeszcze gorszy od błaszczaka-koszmar

Komentarz został ukrytyrozwiń
hania
 • hania
 • 28.01.2011 14:49

tacy młodzi ludzie , a juz wypaczeni,cyniczni,wyrachowani,słuchać ich nie mozna, zapomniałam dodać-zakłamani,ale widac kariera polityczna - za wszelką cenę- a migalski obłudny karierowicz

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 28.01.2011 12:58

Ziobro,Kamiński,Hoffman,Jackiewicz-jeden wart drugiego trzecim pogania(a czwarty ich goni)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.