Facebook Google+ Twitter

Migalski polemizuje z Kaczyńskim: Nie kierowałem się własnym dobrem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-09-03 07:39

- Argumenty użyte w uzasadnieniu mojego usunięcia z frakcji są dla mnie obraźliwe i nieprawdziwe - nie złamałem zasad, nie kierowałem się własnym dobrem, nie postępowałem egoistycznie. Było dokładnie odwrotnie - taka jest reakcja Marka Migalskiego na wykluczenie go z delegacji PiS w Parlamencie Europejskim. Europoseł opublikował oświadczenie na swoim blogu.

 / Fot. PolskapresseW czwartek, komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości wykluczył Marka Migalskiego z delegacji PiS w Parlamencie Europejskim. Wniosek o wykluczenie posła złożył prof. Ryszard Legutko, a na czwartkowym posiedzeniu komitetu partii został przegłosowany. Złożenie wniosku było reakcją na list otwarty Migalskiego, który skierował do prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Migalski w liście zarzucał Kaczyńskiemu m.in. że to z jego powodu partia nie cieszy się dobrymi notowaniami sondażach.

W piątkowym oświadczeniu Migalskiego, które opublikował na swoim blogu, możemy przeczytać serię żali z powodu wykluczenia go z delegacji PiS w Parlamencie Europejskim.

-Mój żal i smutek są spowodowane kilkoma kwestiami. Po pierwsze, samym faktem usunięcia, bowiem powoduje to zarówno osłabienie siły ECR i PiS w Parlamencie Europejskim, jak i pogorszeniem moich możliwości wpływania na polityczną rzeczywistość. PiS i ECR tracą jeden głos, który czasami bywał decydujący, bowiem było już w poprzednim roku wiele takich głosowań, które rozstrzygano właśnie jednym głosem - pisze Migalski.

Dziwi się również, że jego list został odczytany jako krytyka, a nie powód do dyskusji na temat strategii jaką należy przyjąć. - To wiąże się z moim trzecim powodem żalu i rozczarowania, ponieważ mój list nie spowodował oczekiwanej przeze mnie dyskusji i debaty o tym, jaką należy przyjąć strategię, by odsunąć obecną, nieudolną ekipę od władzy. Pomimo, deklarowanej przez władze partii, otwartości i gotowości do tego typu dyskusji, spotkały mnie jedynie wyzwiska i insynuacje - pisze z żalem Marek Migalski.

Cały wpis europosła możesz przeczytać tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Nie przesadzajmy.
Z naiwnością Migalskiego.

Nie jestem jego zwolennikiem. Ale popatrzmy co się dzieje np dziś od rana. TVN24 na żółtym pasku obwieszcza światu o wpisie na blogu niejakiego europosła. Podobnie TVP info.

Można spekulować, co Migalski chciał osiągnąć, ale naiwnością z naszej strony byłoby zakładać, że on nie zakładał takiego kroku PiS.

Poza tym weźmy pod uwagę, z jakiej pozycji to czyni. Z pozycji ciepłej, jeszcze czteroletniej posadki za naprawdę duże pieniądze. Wybory przetrwa. Czego nie można powiedzieć na pewno o PiS w obecnym kształcie.

A co z tego wyniknie - zobaczymy. Na razie ma swoje 5 minut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutno, że w PIS tak się traktuje ludzi którzy uczciwie chcą coś dobrego zrobić. Gdyby posłuchano Migalskiego wygrana z PO byłaby możliwa. W tej sytuacji nie widzę tu szans.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym powiedzieć, że reakcja Kaczyńskiego na list Migalskiego mnie dziwi - ale wcale mnie nie dziwi. Myślę, że Migalskiego ona też nie dziwi (choć on sam, przekornie jak sądzę, twierdzi inaczej). Migalski z pewnością zdawał sobie sprawę, że ta wypowiedź oznacza koniec jego kariery politycznej w PiS. Zarzuty Jarosława Kaczyńskiego o egoizmie są chyba kolejnym dowodem, że prezes kompletnie zwariował. Odsuwając Migalskiego Kaczyński nie strzelił sobie w piętę, nie w kolano - strzelił sobie w brzuch.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krytyka prezesa, mimo grubego smarowania wazeliną nie przeszła bezkarnie. Pan Migalski powinien brać wzór z tej podsychającej blondynki, do której na zjeździe biegł prezio udając, że nikt inny w pierwszym rzędzie gości nie siedzi.
Panie Migalski - nich pan sie uszczypie i przestanie prawic farmazony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wyborca
  • Wyborca
  • 03.09.2010 12:41

Warto się zastanowić czemu jest generowane tyle konfliktów w ostatnim czasie, kto tego typu politykę prowadzi i do czego ta destrukcja prowadzi.

polskie-partie-polityczne.appspot.com

Zastanów się, czy popierasz brak reform - zagłosuj i zobacz, jakie partie wybierają Polacy w "Pierwszym Wolnym Sondażu"? Stracony czas na nieistotne spory i brak sensownych reform to stracone pieniądze i kolejne podwyżki podatków na łatanie zbędnych kosztów, czy na pewno tego chcesz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.09.2010 11:53

Szkoda tylko, że europosłowie z PiS mają przykazane przez prezesa pilnować w parlamencie europejskim interesów tej partii a nie naszego kraju. Przez przypadek chyba się im to wymsknęło. Już nie panują nad sobą i swoimi wypowiedziami. Naiwniaczek i cwaniaczek Migalski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A pan Migalski to nie wie, że w PiSie prawda jest tylko jedna: prawda prezesa! Sam Migalski cżęsto wpisywał się w to specyficzne pojmowanie prawdy, więc n iech teraz nie udaje naiwnej panienki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Saba była członkinią PiS-u. Nie wiedziałem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naiwność europosła jest porażająca, świadcząca chyba o jego niewielkiej integencji.
-Po pierwsze Pan Europoseł myslał, że jego ugrupowanie potrafi cokolwiek zdziałać w imieniu Polski w Europarlamencie.Koń by się usmiał.Opublikowane w Rzeczpospolitej kilka miesięcy temu statystyki aktywności polskich europosłów przerażają. Żadna z partii nie jest bez skazy, ale PiSowskie tuzy polityczne przodowały w rankingu nierobów.Z kim więc p.Migalski chciał coś osiagnąć,skoro koledzy z jego partii wiekszośc czasu i tak spędzaja w kraju, prężąc sie przed kamerami TV,
-Po drugie Pan Europoseł myslał, że PiS to partia demokratyczna.Buhahahaha !!!! Jakby nie pamietał partyjnych czystek z przeszłości, że wspomnieć Dorna i jego Sabę.Widać Migalski jest kolejna osobą, która ZUPEŁNIE nie zrozumiała Pana Prezesa.

Dobrze więc sie dziej, że człowiek o tak ograniczonych horyzontach zejdzie na margines europolityki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.