Facebook Google+ Twitter

Migalski sumieniem narodu?

Dlaczego politycy zmieniają barwy i gdy "statek tonie", przeskakują z partii do partii? Skoro mają wyrobione poglądy, zapewne chodzi o coś innego. O co? Czyżby o władzę, wpływy, nietykalność i pieniądze?

Przeglądając w internecie wiadomości, trafiłem na wypowiedź pana Marka Migalskiego. Członek nowo powstałej partii PJN twierdził, jakoby dziennikarze nie interesowali się ich wczorajszą konferencją. Otóż interesowali się, tylko wygląda na to, że wypowiadający się na konferencji nie mieli do powiedzenia nic nowego ani ciekawego. W dzisiejszej polityce, nasi politycy wciąż o tym samym - według pana Migalskiego: "Dzisiaj to PJN jest partią obywatelskiej wolności, pobudzenia energii Polaków, wolności i swobody". Zapytam, ile żeśmy razy już słyszeli podobne zapewnienia? Obiecywało PO, obiecywało PiS, SLD, PSL; o zapomnianych i marginalnych partiach, nie wspomnę.

Według Migalskiego:
PO - "Kiedyś była to formacja mająca pobudzać energię Polaków, ułatwiać im życie, otwierać im drogi awansu, wspierać obywatelskie inicjatywy. Stała się jednak w ciągu tych ostatnich 10 lat partią władzy, opasłą i otłuszczoną korporacją zawodową kryjącą kombinatorów i łapserdaków ze swoich szeregów. Stała się watahą polityków grabiących dobra państwowe, quasi-mafią opanowującą wszystkie możliwe posady".

PiS - „Nawet zepsuty zegar raz na dobę pokazuje prawdziwą godzinę – głosi mądra maksyma. Dedykuję ją wszystkich wyznawcom geniuszu Jarosława Kaczyńskiego". "...Kaczyński jest jak zepsuty zegar – ciągle pokazuje tę samą godzinę".

Palikot - "...błazen może skutecznie ośmieszać króla, ale nie może być królem. Po prostu - ludzie czują, że to jest błazen i nie potrafi kierować królestwem. Palikot był skuteczny jako młotek Tuska, ale jako samodzielny gracz okazał się żałosny..."

Polska lewica - jest pełna "byłych UB-eków, kapusiów i PZPR-owców".

Cóż, nie powiem, żebym z większością stwierdzeń Pana Migalskiego się nie zgadzał, zastanawia mnie tylko jedno: ton jego wypowiedzi nie zmienił się od czasu, gdy startował w wyborach do europarlamentu z list PiS. W 2009 roku jeszcze mu nie przeszkadzało, że Kaczyński jest jak zepsuty zegar.

Dlaczego politycy zmieniają barwy, gdy "statek tonie", przeskakują z partii do partii - przecież mają wyrobione poglądy, chyba że chodzi o coś innego? Czyżby chodziło o władzę, wpływy, nietykalność i pieniądze? Jeżeli tak, to PJN nie będzie się różniło od poprzednich ugrupowań.

PJN obecnie reprezentuje w parlamencie 17 posłów:
Dąbkowska-Cichocka Lena (PiS)
Dudziński Tomasz Mirosław (PiS)
Gawęda Adam (PiS)
Hajda Kazimierz (PiS)
Jakubiak Elżbieta (PiS), 8 września 2010 zawieszona w prawach członka PiS, a 5 listopada 2010 decyzją Komitetu Politycznego wykluczona "za działanie na szkodę partii".
Karasiewicz Lucjan (PiS, Polska XXI, Polska Plus, i znowu PiS)
Kilian Wiesław (AWS, PiS), w październiku 2010 wykluczony z partii za poparcie dla członka PO w kampanii samorządowej.
Kluzik-Rostkowska Joanna (PiS), wykluczona z partii za działanie na szkodę PiS-u.
Libicki Jan Filip (ZChN, Przymierze Prawicy, PiS, Polska Plus)
Mojzesowicz Wojciech: członek NSZZ RI, PSL, Samoobrona RP, Polski Ruch Ludowy, PiS, 1 czerwca 2007 odszedł z PiS, 10 lipca 2007 znowu w PiS, 21 kwietnia 2009 powtórnie wystąpił z PiS, by w październiku 2010 powrócić, a w listopadzie znowu odejść.
Ołdakowski Jan (PiS)
Owczarski Zbysław (Porozumienie Centrum, PiS)
Pilch Jacek (PiS)
Poncyljusz Paweł (AWS, Ruch Stu, PiS)
Sośnierz Andrzej: członek NSZZ Solidarność, Kongres Liberalno-Demokratyczny, UPR, Inicjatywa dla Polski, PO, PiS.
Tomczak Jacek: kolejno członek partii Konfederacja Polski Niepodległej, Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe, Przymierze Prawicy, PiS, Polska Plus.
Walkowiak Andrzej (Porozumienie Centrum, PiS, Polska XXI, Polska Plus, ponownie PiS)

Kochajmy polityków, tak szybko zmieniają poglądy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Proszę zauważyć że współczesna polityka charakteryzuje się krystalizacją pewnych grup, utrzymujących władzę i władzy tej pragnących za wszelką cenę. I właśnie to próbowałem w tekście ukazać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.01.2011 13:42

Proszę pomyśleć i odpowiedzieć na pytanie: czym tak naprawdę różni się PJN od PiS? Tylko nazwiskami członków. Charakter ten sam, bo o charakterze partii decydują jej członkowie. Migalski powinien razem z prezesem założyć swoją partię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.