Facebook Google+ Twitter

Migalskiego niedźwiedzia przysługa

Autorski cykl rozmów pt. „Piaskiem po oczach”, przyniósł nam wczoraj rozmowę red. Piaseckiego ze znanym politologiem, panem Migalskim.

Pan Migalski, znany z kowbojskiego kapelusza, okolicznościowych występów estradowych oraz listu, za który dostał od swojego duchowego wodza kopa na rozpęd - wysnuł był wczoraj niezwykle oryginalna tezę, że Kaczyński tak tańcuje, jak mu Tusk zagra. Muszę przyznać, że teza owa wprawiła mnie w osłupienie; ponieważ jednak nie ma rzeczy niemożliwych - pomyślałam - należy się z tym przespać tak, jak z każdym nowym pomysłem.

Łatwo powiedzieć - przespać się! Nie da się zasnąć, mając w pamięci fakt, że Jarosław nazywany był swego czasu genialnym strategiem oraz człowiekiem o niezwykłej inteligencji. A tu masz! - co rząd POmyśli, to Jarek w podskokach wykonuje na własna zgubę i pohybel! Ki diabel?!

Co prawda z odpowiedzi na kilka pytań redaktora Piaseckiego, jego błyskotliwy rozmówca wymigał się sprytnie, ale taka widać rola politologa, który zawodowo analizując sytuację, musi tę analizę dopasować do najnowszej tezy.

Analiza ta przywiodła pana Migalskiego do wniosku, że przede wszystkim Jarosław strzelił sobie samobója, przyznając się do brania leków w trakcie kampanii wyborczej.
Osobiście zawsze myślałam, że to wyznanie (potwierdzone przez panią profesor Staniszkis), miało stanowić przeciwwagę do brzydkiego akcentu w życiorysie Jarosława: rozczulające przesłanie do przyjaciół moskali - jakby na to nie patrzeć - było jednak strasznie kondominialne. Ale pan Migalski ma inne zdanie, które muszę uznać, bo gdzie mi tam do uczonego politologa!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Pan Migalski ma utrwalone poglądy i w oryginalny sposób je wyraża.
A że "ukochana partia i jej prezes" wszędzie wietrzą spisek, to i takie
fantasmagorie rozpowszechniają.
Nie oglądałam rozmowy, ale jeśli takie opinie przytomni zapamiętali, to wierzę tym przytomnym.
Żałosna "klasa" polityczna, miast argumentacji, posiłkuje się błazenadą, a to, wypada tylko "obśmiać" co p. Jadzia wyśmienicie uczyniła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowna Jadziu. A jeżeli to prawda, z tym sterowaniem? To po prezesie i... zrobi się szaro.
A może to początek powrotu do tego co miało być wcześniej, tzn. PO-PiS-u.
Może o tym wiedzieć tylko taki specjalista, jakim jest... Migalski. Szaraczki dowiadują się powoli i są zaskakiwani... A różnych samobójów było już sporo i jeszcze ich przybędzie - zanim dojdzie do wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W świetle tego co się dzieje, to Jarosław strzelił samobója odstawiając leki, znaczy cały czas strzela....
Migalski, no cóż jaki intelekt takie wnioski i spostrzeżenia.
Wielki intelekt ma się rozumieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beato! Pani Marto!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beato! Pani Marto!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kowal zawinił, a Cygana powiesili - pani Jadwidze oberwało się za Migalskiego...
Sięgnijmy do jego wypowiedzi (nb. równie przemyślanych, jak niedawny komentarz Kurskiego - Jacka, nie braciszka z GW):

"Migalski twierdzi, że obecną sytuację polityczną w kraju kontroluje PO. Jarosław Kaczyński, według niego "jest kukiełką w rękach Tuska". Oznacza to "powtórkę" strategii politycznej PO z ostatnich lat, w której Platforma "udaje koncyliacyjność i ugodowość, a PiS daje się podpuszczać i jest w pełni agresywny".

Nazwanie czegoś takiego "niedźwiedzią przysługą" jest jak najbardziej uprawnione. Jak pisał Krasicki, "wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim i nie tylko moim zdaniem dośc już płaszczenia się przed Jarosławem i jego wyznaw-cami naszych przywódców.Są oni wybrani przez większośc i należy się im szacunek,a nie głupi sprzeciw.Jeśli ich odżywką jest walka i tylko walka ze wszystkim i ze wszystkimi to należy pozbawic ich możliwości udziału w dyskusjach na ten temat,a ugotują się we włas-nym sosie.Powinni przestac z nimi rozmawiac politycy,dziennikarze,komentatorzy i inni. Jak im zabraknie trybun i rozmówców to przestaną pleśc te antagonistyczne bzdury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo ! Dołączam się do grona Pani wielbicieli. Bardzo celne spostrzeżenia.
Do krytyków ( w tym. p. Z. R. Maca) jedena uwaga; jeśli w czyjejś wypowiedzi nie ma słów agresji i zajadłości to taka wypowiedź musi być dla was kiepska. Ot i jeszcze jeden przyczynek do tezy, że wszyscy sa winni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic dodać nic ująć - napisane fenomenalnie. *****

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwiga pisze : "bo gdzie mi tam do uczonego politologa!"
ja wprawdzie nic z tej polityki nie kapuje, ale nie można nie przyznać, Pani Jadwigo, że to sztuka wielka napisać TAKI felieton. Uznanie. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.