Facebook Google+ Twitter

Miguel Cotto z tytułem w junior średniej

Portorykańczyk Miguel Cotto zdobył tytuł już w swojej trzeciej kategorii wagowej, pokonując przez TKO w 9. rundzie Jurija Foremana. Reprezentujący barwy Izraela Foreman walczył dzielnie pomimo odniesionej w ringu kontuzji.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Miguel_Cotto.png&filetimestamp=20070822010857Pojedynek Foreman-Cotto o pas WBA na Yankee Stadium w Nowym Jorku, był pierwszym bojem o pas mistrzowski na tej słynnej arenie od 34 lat (Ali-Norton III, 1976 r.). Stadion otwarty w 2009 r. i zbudowany kosztem 1,5 miliarda dolarów, został wybudowany w miejscu starego stadionu (zbudowanego w 1923 r. kosztem 2,4 mil. dolarów) o tej samej nazwie. W wyjątkowym dla nowojorczyków miejscu spotkali się dwaj bardzo popularni w "Wielkim Jabłku" pięściarze. Faworyzowany przez liczną rzeszę Portorykańczyków Miguel Cotto, oraz wspierany przez żydowską społeczność Jurij Foreman - mieszkający na co dzień na nowojorskim Brooklynie, a urodzony na Białorusi.

Tłumy na Yankee Stadium oglądały dramatyczny pojedynek. Po 6 rundach, w których lepszym wydawał się być Cotto, w 7. starciu Foreman dwukrotnie poślizgnął się na ringu na mokrej nawierzchni. Wyraźnie cierpiący pięściarz, mimo to kontynuował walkę utykając. Bezlitośnie wykorzystał to Cotto, który przejął w ringu inicjatywę. W 8. rundzie trener Foremana Joe Grier rzucił na matę biały ręcznik poddając swojego zawodnika, co spowodowało przerwanie pojedynku. Jednak co niesłychane, Jurij Foreman odmówił poddania i po krótkim zamieszaniu pojedynek wznowiono. Ambitny pięściarz urodzony na Białorusi był jednak bez szans - po lewym na tułów od Cotto upadł on na desk,i a sędzia Arthur Mercante jr. ostatecznie zakończył walkę w 9. starciu. Po pojedynku Foreman wyznał, że podczas potknięcia i upadku odnowiła mu się stara kontuzja kolana.

Tym samym 29-letni Miguel Cotto (35-2, 28 KO) zdobył tytuł już w trzeciej kategorii wagowej - wcześniej był mistrzem w wadze lekko półśredniej i półśredniej). Była to jego pierwsza walka w wadze junior ciężkiej, zaś dla jego rówieśnika Foremana (28-1, 8 KO) była to pierwsza porażka w zawodowej karierze. Według promującego galę Boba Aruma (właściciela grupy Top Rank) Cotto otrzymał za pojedynek 2 mil. dolarów. Broniący tytułu Foreman 750 tys. dolarów.

Wygrane Wolaka i Martirosyana

Urodzony w Dębicy Paweł Wolak (27-1, 17 KO) pokonał Irlandczyka Jamie Moore'a (17-1, 10) na dystansie 10 rund. Wolak zyskał uznanie sędziów agresywnością i walką w półdystansie. Oficjalne karty punktowe to: 97:93, 97:93 oraz 96:94 na korzyść Polaka mieszkającego w New Jersey. W ciekawej walce niepokonanych talentów pochodzący z Armenii Vanes Martirosyan pokonał na punkty Amerykanina Joe Greena. Obaj zawodnicy urodzeni w 1986 r. stworzyli ciekawy pojedynek, który był zderzeniem różnych stylów. Szybki i kreatywny Ormianin przez 10 rund zacięcie walczył z silnie bijącym mańkutem z Nowego Jorku - przez co momentami bój wyglądał dosyć chaotycznie.

Decydujące były ostatnie sekundy pojedynku, w których to po kontrowersyjnym nokdaunie (pchnięciu?) liczony był Amerykanin. Gdyby nie to zdarzenie, walka mogłaby zakończyć się remisem. Ostateczna punktacja to 96:93, 96:93, 98:91 dla Martirosyana, który może teraz pochwalić się nieskazitelnym bilansem 28 zwycięstw, w tym 17 przed czasem. Rekord Green zaś to 24 wygrane (14 KO) i 1 porażka. Warto wspomnieć, że na gali w Nowym Jorku występował również 23-letni Abner Cotto (8-0, 4 KO) - kuzyn Miguela. Rywalizujący w wadze lekkiej Abner wypunktował na dystansie 6 rund Meksykanina Edgara Portillo (6-5-1, 4 KO).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.