Facebook Google+ Twitter

Mija 5. rocznica zamachu terrorystycznego w Madrycie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-11 11:55

11 marca 2004 roku islamscy terroryści podłożyli bomby w czterech pociągach podmiejskich. Zginęły 193 osoby, a ponad 2 tysiące zostały ranne. Był to największy zamach terrorystyczny w dziejach Europy.

Dziś, pięć lat po tragedii, ranni i bliscy ofiar czują się zapomniani przez hiszpański rząd. Po raz pierwszy od tragicznego zamachu, w Madrycie nie odbędzie się żadna wspólna uroczystość, w której wzięliby udział poszkodowani, reprezentanci rządu i opozycji.

"Politycy w niczym nam nie pomogli. Przez wszystkie te lata musieliśmy znosić obelgi, rozgrywki między partiami, obraźliwe sądy. Nigdy jeszcze nie widziałam ofiar terroryzmu tak maltretowanych jak my" - mówiła Isabel Casanovas, która w zamachu straciła syna i męża.

Większość osób, których bliscy zginęli 5 lat temu, wciąż jest pod opieką psychologów. Nadal nie wyjaśniono też wszystkich szczegółów zamachu, między innymi powiązań madryckich islamistów z Al-Kaidą.

W procesie po zamachu na ławie oskarżonych zasiadło 29 osób. Do więzienia trafiło 21. Wymierzono im kary od 3 do 40 tysięcy lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.