Facebook Google+ Twitter

Mike Tompkins. Muzyka z ust płynąca

Pianino, gitara, trąbka, ale jak się okazuje, to tylko standardowe instrumenty. Mike Tompkins udowodnił, że najlepszym instrumentem są nasze usta i struny głosowe. Niebanalny muzyk prezentuje się całemu światu za pośrednictwem YouTube.

Młody i pełen pasji, to właśnie cały Mike. / Fot. Mike Tompkins/FacebookRok wytężonej pracy, godziny nagrań w domowym studiu, a przede wszystkim pasja do muzyki, to sposób na wielomilionową, internetową publiczność. Najpopularniejszy cover, czyli nowa aranżacja istniejącego utworu, "Teenage Dream", wykonany przez Mike, na YouTube osiągnął liczbę prawie 7 mln. wyświetleń.

Przygodę z beatbox'em młody Tompkins zaczął w wieku 8 lat. Jego pasja rozwijała się bardzo dynamicznie. Przez ostatnie 10 lat nabierał doświadczenia przy realizacji wielu projektów. Jednym z pierwszych albumów, które zrealizował było dzieło rapera, Shad'a K, o tytule “The Old Prince”. Z muzyką i dźwiękiem związał również swoją edukację. Z wykształcenia jest producentem muzycznym.

Mike i jego muzyka są tak samo dynamiczne. / Fot. Mike Tompkins/FacebookTwórczość Mike, to nie zwykły beatbox, to coś więcej. Artysta rozpoczyna przygotowanie utworu od podzielenia go na różne instrumenty, właściwie to dźwięki. Tompkins nagrywa każdy dźwięk naśladując go za pomocą swoich ust. Kolejny krok, to obróbka każdego elementu na specjalnym oprogramowaniu. Następnie wszystkie ścieżki miksowane są w całość, utwór gotowy.

Ścieżka audio w dzisiejszych czasach już nie wystarcza. Publiczność oczekuje nie tylko przyjemności dla uszu, ale też miłych doznań wzrokowych. Przedostatnim etapem jest nagranie teledysku. Po publikacji materiału na YouTube, Mike, otrzymuje największą nagrodę, wiele milionów odsłon.

Jeżeli jesteście ciekawi tej nietypowej twórczości, to koniecznie obejrzyjcie poniższy materiał. Utwór, w oryginale wykonuje Taio Cruz, a jego tytuł to "Dynamite". Interpretacja Mike'a jest bardzo kolorowa i oczywiście każdy dźwięk, który usłyszycie wydobył się z jego ust.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

jasne tylko czy to jets beatbox ...no takkomputer robi wszystko

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karol Gruszczyński
  • Karol Gruszczyński
  • 13.01.2011 16:00

Marika Przybył: "uważanego (słusznie) za instrument doskonały..."
rozumiem, że w sprawie tego, czy jakiś osąd jest słuszny, czy też nie, należy się zwracać do Pani?

Grzegorz Ciesielski: "Cover istniejącego utworu" to jest błąd językowy i nie ma tu znaczenia, z jakiego języka pochodzi słowo "cover"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraźniejsza muzyka, to "współczesne brzmienia"? Muzyka ewoluuje i nie możemy dyskwalifikować nowych nurtów. Nie wszystko jesteśmy w stanie ocenić technicznie i merytorycznie.

Co do cofania się, to uważam, że każdy powinien mieć równe szanse. Piszemy na łamach Polskiego serwisu i taki język tu obowiązuje. Nie każdy Polak zna angielski i tym samym nie koniecznie musi rozumieć pewne znaczenia. Nie poniżam nikogo, ani nie uważam, że ktoś jest gorszy. Próbuję wszystkim dać te same szanse i nie zmuszać ich do przeszukiwania wszystkich możliwych źródeł, aby zrozumieć jedno zdanie w artykule, który jest bagatela o muzyce.

Wiele razy spotykam się ze stwierdzeniami, które są objaśnione, a które znam, nawet w prasie specjalistycznej. Każdy jest na innym poziomie i zdarzają się czasami lekarze, którzy mówią do pacjenta w "swoim" języku. Pacjent nic nie rozumie, a lekarz czuje się nie zrozumiany, jakby nie można było prościej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, jeśli używa Pan pewnych słów w artykule i nie dopisuje do nich tzw. "gwiazdki", oznacza to, że zakłada Pan iż czytelnicy znają znaczenie wyrażenia. W innym przypadku to trochę "cofanie się do tyłu".

Co do naśladownictwa ludzkiego głosu - nie chodzi o samą barwę, konkretne brzmienie, ale raczej o sposób wydobycia i swoistą lekkość, miękkość... Tego nie da się opisać, niemniej to zawsze ludzki śpiew jest przyczynkiem do wynajdywania kolejnych brzmień, udoskonalania (choćby technicznego) instrumentów. No chyba że ma Pan na myśli współczesne brzmienia elektroniczne, które z zasady mają niewiele wspólnego z prawdziwą muzyką rozumianą jako jedna z dziedzin sztuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasami uczeń przewyższa mistrza i niektórych instrumentów nie jesteśmy w stanie naśladować. Ludzki głos nie ma możliwości modulacji w tak szerokim zakresie, jak np. elektroniczne urządzenia. Ciężko jest czasami uznać, że dany instrument ma naśladować ludzki głos, przykładów można mnożyć wiele.

Nie każdy wie co znaczy "cover", to zwrot obcojęzyczny i to jest oczywiste. Oddaje honor pierwotnej wykonawczyni, którą jest Katy Perry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"udowodnił, że najlepszym instrumentem są nasze usta i struny głosowe"
No cóż, to akurat żadne odkrycie, a raczej niepodważalna oczywistość o której wie każdy, kto w jakimkolwiek stopniu para się muzyką. Zadaniem wszystkich instrumentów jest naśladownictwo ludzkiego głosu, uważanego (słusznie) za instrument doskonały.

"Najpopularniejszy cover, czyli nowa aranżacja istniejącego utworu, "Teenage Dream","
Jeśli cover to chyba oczywiste, że "istniejącego utworu"? ;) Warto byłoby napisać czyj to utwór (oryginalnie).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.