Facebook Google+ Twitter

Mikirurka: jeszcze dużo skandali przed nami

O kulisach powstania zespołu, uzależnieniach wokalisty i wpływie Mickeya Rourke na ich muzykę z krakowskim zespołem MikiRurka rozmawia Łukasz Cygan.

 / Fot. Barbara BudniakDziwkarz, narkoman i bokser. Ładne ziółko wybraliście za patrona.
- Piotr Warszawski: Myślałem, aby wziąć na patrona Pawła Deląga, ale nie mogłem stworzyć z tego żadnej rozsądnej nazwy. DeLongue? Nie dało się. Do muzyki rockowej pasował nam bardziej Mickey.

Czemu dwie EP-ki, a nie jeden Longplay?
- Wujek Drut: Na to czas dopiero przyjdzie, od czegoś trzeba zacząć. Zaczęliśmy grać ponownie po rocznej przerwie i siłą rzeczy żadna kapela w tej sytuacji nie zaczynałaby od longplaya. Nagraliśmy EP-kę „Vol. 1” , później „Vol. 2” z zamysłem nagrania ich kontynuacji…

Jak się poznaliście?
- W.D.: Z Piotrkiem graliśmy w Eric Roberts and the Pussy Lovers, który funkcjonuje obecnie w nowym składzie, skrócili jedynie nazwę na Pussy Lovers (pozdrawiamy kolegów). Na jedną z prób przyniósł swój domowy projekt zatytułowany „Mikirurka”. Zaczęliśmy więc grywać na koncertach dwa numery – „Demons of Dread” i „Like a Dying Tree”. Na jeden z koncertów przyszedł nasz przyszły perkusista Mat Buffalo (z którym grałem kilka lat wcześniej w zespole Goblin Market) i stwierdził, że koniecznie trzeba stworzyć osobny skład. Od słów do czynów, już w dwa miesiące później zagraliśmy koncert jako trio.

Piotrek, przez wiele lat nagrywałeś utwory „do szuflady”. Można powiedzieć, że na szerokie wody z tymi utworami wypłynąłeś przypadkiem.
- P.W.: Wszystkie utwory zalegały mi w domu, w międzyczasie nagrywałem tez dużo materiału z innymi zespołami.

Można Cię określić mianem człowieka-orkiestry.
- P.W.: Bardziej renesansu! Nie, nie poczuwam się do takiego tytułu. Chociaż może wizjonerem? Kawałek, który wymyśliłem kilkanaście lat temu dziś brzmi jak Queens of the Stone Age – a to pewnie dlatego, że kiedyś chciałem uzyskać brzmienie porównywalne do Black Sabbath lub Led Zeppelin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Profil Mikirurki na MySpace: http://www.myspace.com/mikirurka oraz YouTube: http://www.youtube.com/user/MikirurkaTV

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.