Facebook Google+ Twitter

Mikke krytykuje PiS: "Na prawicy jesteśmy tylko my"

"Mówienie, że politycy PiS bronią suwerenności Polski jest kłamstwem" - mówi Janusz Korwin-Mikke, szef Kongresu Nowej Prawicy. Polityk przypomina, że główna partia opozycyjna przyczyniła się do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

 / Fot. Jakub Bułas, CC BY-SA 3.0 / WikipediaJanusz Korwin-Mikke wyraził swoje oburzenie, faktem, iż w ostatnim czasie PiS stroi się w piórka "obrońców" suwerenności Polski. Znany bloger przypomina, że to Jarosław Kaczyński negocjował Traktat Lizboński, a jego brat go podpisał.

Janusz Korwin Mikke jest wielkim krytykiem Traktatu Lizbońskiego; uważa, że jego ratyfikacja powołała nowe państwo o nazwie "Unia Europejska" i tym samym doprowadziła do utraty suwerenności przez Polskę. To dlatego nazywa Lecha Kaczyńskiego zdrajcą i mówi, że: "Na Wawelu leży w tej chwili zdrajca".

Jarosławowi Kaczyńskiemu wypomina, że chciał stworzyć armię europejską. Szef KNP zaznacza, że Prawo i Sprawiedliwość jest również beneficjentem porozumienia przy Okrągłym Stole i niczym specjalnie nie odróżnia się od PO: "Donald Tusk powiedział, że od razu podpisze traktat, a pan Kaczyński mówiący wiele o interesie narodowym, i tak go podpisał".

Pytany o sytuację na prawicy między PiS a "Solidarną Polską" Korwin stwierdził, że "SLD z Millerem jest bardziej prawicowy, niż PiS" i w zasadzie na prawicy poza partią Mikkego nie ma nic.

JKM nie omieszkał powiedzieć kilku ciepłych słów pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. Porównując go ze Zbigniewem Ziobrą, stwierdził, że lider PiS jest politykiem starej daty, znającym dobrze prawo oraz historię, do którego można mieć zaufanie. Z kolei Zbigniew Ziobro jest człowiekiem, który instrumentalnie wykorzystuje prawo, nie uznaje jego wartości, dlatego Korwin się go boi.

Lider Nowej Prawicy wrzucił również kamyczek do ogródka "braci dziennikarskiej". Zwrócił im uwagę, że nie istnieje coś takiego jak częściowa utrata suwerenności: "Albo jest cała suwerenność, albo jej w ogóle nie ma" - wyjaśnił. "Polska utraciła suwerenność 1 grudnia 2009 roku z momentem ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego"- dodał.

Źródło: Konferencja prasowa Kongresu Nowej Prawicy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

ONE
  • ONE
  • 19.12.2011 16:24

Czy Traktat Lizbonski tylko Polske pozbawil suwerennosci?

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 18.12.2011 10:53

Kaczyński jest populistą,Ziobro cynikiem,rząd polski jest faszystowski, Unia Europejska to związek radziecki,a polscy obywatele są nierozgarnięci,bo dają sobą manipulować-tak wygląda diagnoza rzeczywistości wg Korwina-Mikke.
Korwin-Mikke posiada grono słuchaczy, ponieważ:"w niektórych sprawach ma racje".Jednocześnie w sprawach kluczowych opowiada zwyczajne głupoty,co nie przeszkadza jego zwolennikom postrzegać go jako "poważnego polityka".

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 17.12.2011 21:23

Na prawicy jesteście tylko wy,ale na prawicy psiej budy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesuje mnie populizm JKM? Może parę przykładów e Dzisiaj? Czyżby coś komuś obiecał?
Wydaje mi się, że JKM od zawsze przekazuje ten sam obraz kraju, który też widzimy. Ale z nadzieją lepszego, wciąż łudzimy się, że to tylko maligna. W ten oto głupawy sposób mądrzy wyborcy zafundowali sobie po raz kolejny sprzedawczyka i ekipę spod targowicy, ufając w dobre słowo i za nic mając 20000 złotych, które już dziś muszą spłacać (warto wiedzieć, że połowa tej kwoty to zasługa ostatnich wybierańców, godnych zaufania w oczach wyborców). Facet który mami ludzi i naraża ich na utratę majątku zwykle jest ścigany przez prawo. Gdy nabiera kraj cały - to bohater.
Wydale mi się, że tylko Korwin był zdania, by cały majątek narodowy po PRL przeznaczyć na świadczenia - na renty i emerytury. Natomiast dotychczasowi wybierańcy go rozdali i rozsprzedali a w efekcie mamy 700 miliardów do spłaty i odebrane kolejne lata życia. W wielu punktach JKM jest bardzo racjonalny i rozsądny. Nic nikomu nie obiecuje i nie daje. Jak mógłby komuś obiecywać bon prywatyzacyjny, skoro ten ktoś posiadał właśnie ten majątek? Ludzie dali wiarę tym którzy powiedzieli im, że nic nie mają i że jak się rozda to czego nie mają to będzie im lepiej. JKM jest też jedyną osobą, która wskazuje na wciąż funkcjonujący PRL-owski system wyborczy, cementujący stare układy i struktury. JKM nie ma wpływu na media, które dobrze się czują w istniejących strukturach. To raczej one wpływają na wyborców a nie odwrotnie, Panie @Wojciechu Janiszewski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 17.12.2011 20:45

to dziwne ze JKM cytuja tylko wtedy gdy krytykuje PIS.I chociaz o PO ma sto razy gorsze zdanie to mozna je przeczytac tylko w jego gazecie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 17.12.2011 19:28

Polityków cechuje jeden przymiot , wszyscy są populistami . Teraz PiS konkuruje z panem Januszem KM i Januszem P.

Komentarz został ukrytyrozwiń

JKM jak zawsze wie najlepiej - tylko wyborcy nie wiedzą i chyba sie nie dowiedzą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.