Facebook Google+ Twitter

Mikołaj Łoziński: "Reisefieber". Powieść wyróżniona Nagrodą Kościelskich

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-14 11:14

Drugie i poprawione wydanie jednego z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat. Powieść wyróżniona Nagrodą Kościelskich i nominowana do Nagrody Nike.

 / Fot. Materiały prasowe"Reisefieber" to historia Daniela, młodego pisarza, który przyjeżdża do Paryża na wieść o śmierci matki. Spotyka ludzi, którzy ją znali, odwiedza związane z nią miejsca. Powoli odtwarza ostatnie lata z życia matki. Z czasem zaczyna też przypominać sobie coraz więcej zdarzeń z dzieciństwa. Niezwykle plastyczna, utrzymana w bergmanowskim stylu opowieść o skomplikowaniu ludzkich relacji, niemożności porozumienia się i lęku przed bliskością.

Czytaj także: "Biedni ludzie z miasta Łodzi". Majestatyczny portret Rumkowskiego

Mikołaj Łoziński (ur. 1980) - pisarz, którego powieści Reisefieber (2006) i Książka (2011) zostały niezwykle gorąco przyjęte przez krytyków i czytelników. Skończył socjologię na Sorbonie. Laureat Nagrody Kościelskich, Nagrody Pawiego Pióra i Nagrody Fundacji Kultury. Za powieść "Książka" nominowany do Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.