Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25288 miejsce

Mikołaj Trzaska i Inner Ear w lubelskim Teatrze Andersena

Już w czwartek 22 marca, kolejny niezwykle interesujący koncert na lubelskiej Muzycznej Scenie Andersena. Tym razem doświadczymy improwizowanego jazzu na najwyższym światowym poziomie i w międzynarodowej obsadzie.

Inner Ear to zespół który powstał z inicjatywy saksofonisty i kompozytora Mikołaja Trzaski. Według Trzaski, tytuł Inner Ear (Ucho Wewnętrzne) nawiązuje do zamknięcia się w sobie i do jego przekonania, że "muzyka powstaje wewnątrz i tworzenie polega na słuchaniu siebie, swoich emocji, swoich myśli, uczuć..." Steve Swell, grający na puzonie, dodaje że na scenie "musisz się wyłączyć i zaufać temu swojemu wewnętrznemu uchu".

 / Fot. M.Trzaska/Inner EarMuzyka kwartetu to z jednej strony najlepsze tradycje improwizowanego jazzu, a z drugiej strony nowoczesne brzmieniowo kompozycje, w których partie solowe przechodzą we fragmenty niemal całkowitego scalenia brzmieniowego instrumentów. Mamy tu klasyczny dialog instrumentów akustycznych, ale też i niesamowitą wręcz skalę ekspresji i dynamiki - od ledwo słyszalnych "szeptów", aż do pełnego, niemal rockowego "gazu". A wszystko to przyprawione różnicami kulturowymi muzyków z różnych stron świata:

Mikołaj Trzaska (Polska): saksofony, klarnet basowy

Steve Swell (USA): puzon

Per-Âke Holmlander (Szwecja): tuba

Tim Daisy (USA): perkusja

 / Fot. Muzyczna Scena AndersenaNa koncert, który rozpocznie się w czwartek 22 marca o godzinie 20, zaprasza Muzyczna Scena Andersena działająca przy Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie przy ul. Dominikańskiej 1.Więcej informacji o koncercie znajdziecie: tutaj oraz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.