Facebook Google+ Twitter

Mikołaj zawita na pl. Zamkowy

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-06 15:50

W mikołajki dokładnie o godz. 17 Trakt Królewski rozbłyśnie 570 tysiącami energooszczędnych lampek.

Z tej okazji na placu Zamkowym odbędzie się wielki koncert, a politycy będą rozdawać własnoręcznie
przygotowane wypieki. To tylko jedna z wielu imprez, które czekają na warszawiaków w weekend.

Świąteczna iluminacja Starówki i całego Traktu Królewskiego odbędzie się w sobotę. Władze miasta organizują z tej okazji wielki koncert. Impreza rozpocznie się od godz. 16 na pl. Zamkowym, gdzie ustawiono scenę. Koncert wyreżyserowała Elżbieta Skrętkowska. Świąteczne piosenki zaśpiewają laureaci programu "Szansa na sukces". Potem wystąpią gwiazdy, m.in. Natalia Kukulska, Łukasz Zagrobelny i Patrycja Markowska.

Warszawiacy zaczęli świętować już w piątek. Na pl. Narutowicza odbyły się jasełka / Fot. Bartek Kosiński/POLSKAW białym namiocie ustawionym nad Trasą W-Z stołeczni politycy będą częstować warszawiaków swoimi świątecznymi wypiekami. Zofia Trębicka upiecze kruchy placek z jabłkami, Dorota Zbińkowska przyniesie sernik i piernik, Ewa Masny - makowiec, a Bartosz Dominiak przygotuje ciasto z jabłkami i murzynka. Radni będą również kwestować na rzecz Funduszu Edukacyjnego dla Rodzinnych Domów Dziecka.

O godz. 17 na pl. Zamkowym przy choince pojawi się Święty Mikołaj z Laponii. Będzie on towarzyszyć wiceprezydentowi stolicy Jackowi Wojciechowiczowi przy zapaleniu świeczek na największej warszawskiej, ekologicznej choince. Wtedy też zostanie zapalona cała iluminacja Traktu Królewskiego i Starówki z wielkimi świetlnymi bramami. Będzie się ona świeciła codziennie od godz. 16 do 7 rano.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.