Facebook Google+ Twitter

Mikołaje na dwóch kółkach

W XXI wieku Mikołaje nie poruszają się już jedynie za pomocą sań zaprzęgniętych w renifery. W niedzielę 6 grudnia w kilkunastu miastach Polski odbył się finał akcji charytatywnej zorganizowanej przez Motomikołajów.

 / Fot. logo akcji Motomikołajów z BydgoszczyAmatorzy szaleństwa na dwóch kółkach wyjechali na ulicę, by obdarować najmłodszych. Wydarzenie to już tradycja, która rozpoczęła się w 2003 roku w Trójmieście.
Tym razem owładnięci świąteczną gorączką motocykliści dali o sobie znać w między innymi w Warszawie, Trójmieście, Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Inowrocławiu i Olsztynie.

W samym Trójmieście zebrało się ponad 2300 kierowców. Motomikołaje w niektórych miastach kwestowali już od listopada, jak Ci w Bydgoszczy, Inowrocławiu i Toruniu, którym udało się zgromadzić w sumie 43 000 złotych. Pokaźna kwota została przekazana na zakup aparatury medycznej dla Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego im. dra Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Trójmiasto dochód z akcji przekazało na dofinansowanie obiadów dla najmłodszych. Na Śląsku, gdzie akcja miała miejsce w tym roku po raz drugi, obdarowane zostało siedem domów dziecka na terenie całego województwa. Podobny cel postawili sobie darczyńcy z Krakowa.

W programie imprez znalazły się również rozmaite atrakcje skierowane do najmłodszych - konkursy, loterie oraz koncerty. Nie mogło oczywiście zabraknąć pokazów wyczynów motocyklistów. Dzieciaki cieszyła również możliwość sfotografowania się z Mikołajami dosiadającymi dwukołowe rumaki.

Motomikołajom przyświeca szczytne hasło: Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy sprawia się ją innym, które w tym roku po raz kolejny udało im się z powodzeniem zrealizować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.