Facebook Google+ Twitter

Mikołaje na motocyklach

Współautorzy: Barbara Podgórska

Renifery, to przeżytek. Zresztą, kto widział renifera pod hałdą. Do Łazisk Górnych Mikołaje przygazowali na motocyklach.

Przybycie Mikołaja / Fot. Archiwum CSRW Punkcie Socjalnym prowadzonym przez stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju w Łaziskach Górnych, szósty grudnia był wyjątkowo głośnym dniem. Dzieci z osiedla Zwałowa odwiedził bowiem Święty Mikołaj na motorze, w otoczeniu motocyklistów z całej okolicy. W epoce dziury ozonowej i globalnego ocieplenia sanie w zawodzie mikołaja wykorzystywane są tylko sezonowo, a głównym środkiem transportu prezentów stał się ciężki motocykl z wózkiem.

Mikołaj wśród dzieci / Fot. Archiwum CSR - Dzieci były zachwycone - opowiada Marlena Semczyszyn. - Przy organizacji "Mikołaja" zaangażowały się panie z osiedla, które napiekły kołoczy i pierników. Motocykliści okazali się fantastycznymi Mikołajami, a nie tylko dawcami nerek, jak twierdzą autorzy niezbyt mądrego spotu. Dowiedziałam się, że dla Nich bycie z nami i rozdawanie prezentów było... prezentem. Dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami śpiewały karaoke przygotowane przez Piotra Łapę z firmy Imprezatorzy. - Ogromnie cieszy nas ta udana impreza - wyznaje Przemysław Ryszka. - Osoby zaangażowane w nasze mikołajki zrobiły wszystko za darmo, a to nie takie proste w dzisiejszych czasach.

- Dzieciaki także chciały być świętym Mikołajem i zaprosiły do siebie koleżankę Alicję. Ala, zwykle poruszająca się na wózku inwalidzkim, tym razem pojeździła w kolasce motocykla. Otrzymała wspaniałą paczkę, a do domu wracała uśmiechnięta. Paczki dla dzieci z punktu ufundował przewodniczący łaziskiej Rady Miejskiej Aleksander Wyra - informują Wojciech Szwiec, szef organizacji, oraz Andrzej Drozdowski, prezes Stowarzyszenie, "Pomocna Dłoń"'. Sponsorami okazali się również sami rodzice, którzy choć posiadają ograniczone fundusze, pragnęli aby ich pociechy wspominały ten dzień wspaniale.
Karaoke / Fot. Archiwum CSRWspólne śpiewanie / Fot. Archiwum CSRKaraoke / Fot. Archiwum CSRKaraoke / Fot. Archiwum CSR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.