Facebook Google+ Twitter

Mikołaje na motocyklach przejechali z Gdańska do Gdyni

W niedzielę w Trójmieście odbyła się X jubileuszowa parada "Mikołaje na motocyklach". Już od godziny 10 zbierali się przy Stadionie PGE Arena miłośnicy "warczących" dwóch kółek, którzy przybyli na tę imprezę z różnych stron Pomorskiego i z całego kraju.

Przyjechała też specjalnie na tę wyjątkową paradę z bardzo daleka, bo aż z krainy św. Mikołaja, niezwykła trójka... Finów. Po godzinie 12 kawalkada najróżniejszych motocykli, prowadzonych przez czerwono-białe postaci mikołajkowe z białymi brodami, wyruszyła z Gdańska na trasę, aby przez Wrzeszcz, w godzinę później dotrzeć do Gdyni. Tam, na Skwerze Kościuszki, zaczął się wielki rodzinny festyn, z atrakcjami dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta. Zabawa – według organizatorów – przednia.

Mikołajowa kolumna, licząca zapewne kilka tysięcy ryczących motorów, na których zasiadali mężczyźni, kobiety i dzieci – była długa i barwna - choć z przewagą bieli i czerwieni, a także zachwycająca swoją niezwykłością i wielkością. Mikołajowy zjazd motocyklistów w Trójmieście - to jedyna tego typu w swoim rodzaju i wyjątkowa impreza w Polsce.

Od 2003 roku w grudniu – zdaniem organizatorów – setki motocyklistów w strojach Mikołajów, elfów i innych postaci, kojarzących się z mikołajkami, św. Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia - jadą do Gdańska, aby w szczytnym celu odbyć paradną podróż w kolumnie przez Trójmiasto – podaje portal - mmtrojmiasto.pl.

Głównym celem imprezy jest zebranie pieniędzy na obiady dla najbiedniejszych dzieci z okolicznych szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych. Organizatorami akcji "Mikołaje na motocyklach" są: Stowarzyszenie "Project Adventure" i trójmiejskie środowisko motocyklistów.

Gdańska impreza, z roku na rok rośnie w siłę; w 2003 roku - w pierwszej paradzie jechało zaledwie 9 Mikołajów, a w 2011 rekordowym roku, w szlachetnej paradzie brało udział 3300 Mikołajów, pędzących ulicami i drogami Trójmiasta na 2468 motocyklach!

Dzięki zaangażowaniu i otwartym sercom uczestników imprezy, zebrano dotychczas – przez 9 lat - środki, za które ufundowano 65.000 obiadów, 9 ośrodkom szkolno-wychowawczym w województwie pomorskim. Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczna edycja mikołajowa będzie jeszcze większa i pozwoli pobić zeszłoroczny rekord ilości uczestników, a przy okazji, zebranych środków na cele pomocy dzieciom.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.