Facebook Google+ Twitter

Mikołaje na Moto-Śląsk 2009

6 grudnia, po raz drugi, śląscy motocykliści, przebrani w stroje świętych Mikołajów, odwiedzą domy dziecka w kilku miastach regionu.

 / Fot. Plakat imprezyW charytatywnej imprezie mogą wziąć udział wszyscy posiadacze motocykli. Parada motocyklistów połączona będzie z kwestą na rzecz dzieci z domów dziecka. Z zebranych datków, które można wpłacać na numer konta podany na stronie mikolajenamoto.punktmiasta.pl, zostaną zakupione podarunki dla wychowanków domów dziecka.

- Podobne mikołajki od kilku lat organizują motocykliści z Wybrzeża - mówi Patrycja Kałuża, jedna z organizatorek akcji na Śląsku. - Spodobał nam się ten pomysł i rok temu po raz pierwszy wsiedliśmy 6 grudnia na nasze maszyny, by odwiedzić dzieciaki. Była nas prawie setka. W tym roku przygotowania do akcji zaczęły się już kilka miesięcy wcześniej. Włączyli się do niej też sponsorzy, a policja, tak jak w roku ubiegłym, zadeklarowała pomoc w zabezpieczaniu przejazdu mikołajowego korowodu - dodaje Kałuża.

Imprezie patronują prezydenci siedmiu śląskich miast, "Wiadomości Motocyklowe", "Ścigacz", a także Stowarzyszenie Młodzi Aktywni.

Początek akcji: parking Tesco, Bytom ul. Chorzowska, godz. 10.00

Więcej: mikolajenamoto.punktmiasta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.