Facebook Google+ Twitter

"Mikołajek" debiutuje w kinach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-04 13:17

Na ekrany polskich kin wchodzi dziś ekranizacja "Mikołajka", zrealizowanego według opowieści autorstwa duetu René Goscinny i Jean-Jacques Sempé. We Francji film miał swoją premierę 30 września.

5 listopada, w 32 rocznicę śmierci René Goscinnego, do księgarń trafiła kolejna z serii książek o Mikołajku René Goscinnego z rysunkami Jean-Jacques'a Sempégo. Zawiera pierwsze opublikowane opowiadanie, a także zupełnie dotąd nieznane, po raz pierwszy drukowane teksty znalezione w archiwach autora.

Premierze wydania towarzyszyła wizyta w Polsce córki autora - Anne Goscinny, która zapewniła w rozmowie z IAR, że film jej się podobał. "Film jest wspaniały. Dzieci są wspaniałe, dorośli aktorzy też. Udało się to, że nie jest to składanka z poszczególnych scen. We Francji film obejrzało już 4 i pół miliona widzów".

W oryginalnej wersji filmu, w rolę małego Mikołaja wcielił się - wybrany spośród setek kandydatów - dziewięcioletni Maxime Godart. Jest to jego filmowy debiut. Ojciec Mikołajka to nikt inny jak Kad Merad z "Jeszcze dalej niż północ". Całość wyreżyserował Laurent Tirard, znany z filmu "Zakochany Molier".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.