Facebook Google+ Twitter

Mikołajek skończył 50 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-07 21:36

Mikołajek, wiecznie młody bohater popularnych opowieści René Goscinny'ego, kończy właśnie 50 lat. Te okrągłe urodziny zostały uczczone w Paryżu wystawą oraz wydaniem nowych, nieznanych dotąd historii o tym pełnym humoru i wyobraźni chłopcu.

Wystawa z okazji urodzin Mikołajka została otwarta w paryskim merostwie. Pokazano tam oryginalne ilustracje do opowieści o chłopcu i jego kolegach. Autorem tych barwnych rysunków jest Sempé, który od początku współpracował z René Goscinnym w tworzeniu kolejnych mini-arcydzieł, uwielbianych zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Oprócz rysunków, na wystawie można zobaczyć również część prywatnych archiwów Goscinn’ego, a także jego słynną maszynę do pisania.

Anne Goscinny, córka autora, odnalazła w jego papierach 10 nieznanych dotąd opowieści o Mikołajku. Zostały one wydane z okazji 50. urodzin małego bohatera. Książka nosi tytuł „Balon i inne historie". Autorem ilustracji do tekstów Goscinn’ego jest - jak zwykle - Sempé. Mikołajek pojawił się po raz pierwszy 29 marca 1959 roku w dzienniku „Sud-Ouest Dimanche".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.