Facebook Google+ Twitter

Mikołajki promujące profilaktykę raka jąder w Katowicach!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-12-03 13:14

6 grudnia w katowickim pubie Biała Małpa odbędzie się podsumowanie akcji Wąsopad, której celem było uświadamianie mężczyznom, że im także grozić mogą nowotwory. Na spotkaniu odbędzie się także premiera charytatywnego piwa.

W tym roku w Polsce po raz pierwszy oficjalnie obchodziliśmy Wąsopad. Movember to międzynarodowa akcja, której nazwa wywodzi się od zapuszczania wąsów w listopadzie, aby prowokować nimi do dyskusji o męskim zdrowiu. Organizatorzy akcji, gliwicka Fundacja "Kapitan Światełko" działali w porozumieniu w koordynatorami ruchu Movember w Europie, czyli brytyjską Movember Foundation.
Polacy doczekali się jednak czegoś, co nie udało się na wyspach - specjalnego Movembeer, czyli piwa, które ma zachęcać mężczyzn do regularnego badania jąder. Limitowana edycja lagera uwarzonego przez browary Wąsosz i Kraftwerk oklejona jest etykietą wybraną spośród prac nadesłanych w konkursie, którego celem było promowanie idei Movember w Polsce. Tekst na etykiecie zachęca do brania udziału w akcji Wąsopad, zaś dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na organizację kampanii dla mężczyzn w przyszłym roku.
Premiera Movembeer odbędzie się w sobotę w Katowicach w pubie Biała Małpa. Będzie tam można także zobaczyć zdjęcia zrobione w różnych miastach Polski przez cały ubiegły miesiąc oraz spotkać się z organizatorami ruchu w Polsce. Spotkanie zacznie się o godzinie 19, wstęp wolny.
(Jakub Kajdaniuk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.