Facebook Google+ Twitter

Mikołajki w gminie Libiąż

Nawet brak zimowej aury nie przeszkodził św. Mikołajowi w wizycie w gminie Libiąż. Wprawdzie bez sań i reniferów, ale tradycyjnie z uśmiechem i prezentami udał się na spotkania z oczekującymi go dziećmi.

Konkursowe ozdoby choinkowe / Fot. Paweł SalawaNajmłodsi witali go przygotowanymi wierszykami i piosenkami, a także wykonanymi specjalnie dla Mikołaja pracami plastycznymi. W LCK czekał na dzieci szkolne z niespodzianką w postaci filmu animowanego „Odlot”. Następnie podczas wędrówki po naszej gminie odwiedził świetlice LCK w Kosówkach i Gromcu, a także w ramach spotkania wspartego przez sponsora Market „Sąsiad” zawitał w Domu Kultury w Żarkach.

Ostatnim etapem mikołajkowej wędrówki był plac Słoneczny, gdzie tradycyjnie już w okresie świątecznym pojawia się Szopka Bożonarodzeniowa i największa w gminie choinka. W tej scenerii witały go prawdziwe tłumy dzieci i rodziców. Tam wysłuchał przygotowanych występów, a także pogratulował i wręczył nagrody laureatom ogłoszonego przez LCK konkursu plastycznego na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Wzięli w nim udział przedszkolaki i uczniowie podstawówek, a ich prace oceniała komisja składająca się z pracowników sekcji plastycznej LCK.

W obu kategoriach przyznano równorzędne nagrody. Wśród przedszkolaków otrzymali je Oliwia Maryja, Małgosia Piątek, Roksana Maryjek, Justyna Jeżyk, Julia Jeżyk, Karolina Konieczna (wszyscy z PS nr 2 w Libiążu) oraz Michał Belecki (PS nr 1 w Libiążu). W kategorii uczniów szkól podstawowych wyróżniono prace Weroniki Urbaniak, Martyny Rygiel i Patrycja Ochman z SP nr 4 w Libiążu, Natalii Szklarczyk i Szymona Kani (SP w Myślachowicach), Kamili
Kurkowskiej (SP w Lgocie), Wiktorii Matysik i Justyny Mieczkowskiej (SP nr 3 w Libiążu), Patrycji Szyjki (ZS-P w Gromcu) oraz Konrada Augustyniaka z Libiąża.
Spotkanie w Gromcu, a mikołajem Ja:) / Fot. Uczestnik spotkaniaSpotkanie przy Szopce Bożonarodzeniowej / Fot. Paweł SalawaSpotkanie z młodzieżą szkolną w LCK / Fot. Paweł Salawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.