Facebook Google+ Twitter

Mikołajkowe spotkanie z Justyną Bednarek i Józefem Wilkoniem

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-12-02 14:49

4 grudnia o godz. 12.00 w Empik Junior, przy ul. Marszałkowskiej 116/122 odbędzie się spotkanie Justyny Bednarek z czytelnikami, autorki książki „W to mi graj”. Pojawi się również znany na całym świecie malarz i ilustrator - Józef Wilkoń

 / Fot. Justyna Bednarek Podczas spotkania dzieci i dorośli dowiedzą się jak muzyka ilustruje otaczającą nas rzeczywistość, posłuchają wybranych bajek, a wszystko to w atmosferze przyjemnej dla ucha muzyki.

„Było już dziesięć skarpetek, pięć kun, gawron i skrzat. Przyszedł czas na bajki muzyczne” – mówi autorka książki Justyna Bednarek. Inspirację do napisania dwunastu opowieści stanowiły najsłynniejsze kompozycje: Chopina, Mozarta, Ravela, Bacha, Bizeta i innych wybitnych kompozytorów muzyki poważnej. To nie tylko biografie a historie o fascynacji muzyką. Autorka przyzwyczaiła czytelników do magii w swoich książkach: tę również zaludniają bohaterowie nie z tej ziemi: skrzydlate zwierzęta, trolle, gadające przedmioty codziennego użytku, zaczarowane kamyki. „Tak to już jest z muzyką – żeby jej słuchać, żeby ją grać, śpiewać i układać, trzeba mieć przede wszystkim – co? Słuch, powie ktoś z was. Tak, to prawda. Dobry głos – to też, oczywiście. Ale niczego nie wskóramy bez serca” – dopowiada Bednarek. Wilkoń józef / Fot. By Ja Fryta from Strzegom - Józef Wilkoń Uploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26900134

Ilustracjami zajął się Józef Wilkoń. W swoich pracach artysta zachwyca niezwykłymi technikami. „W to mi graj” to druga, po „Zbuntowanym elektronie” książka, do której ilustracje zostały stworzone przy pomocy tabletu. To najnowsze odkrycie artysty. „Rewolucję elektroniczną przyjmuję z rezerwą, ma swoje dobre i złe strony, ale stała się faktem. Maleńki telefon komórkowy zmienił całkowicie nasz świat – dlatego tworzę swoje książki w nowy sposób” – komentuje rysownik.

Muzycy o „W To Mi graj”:
- Idealna symbioza słowa i obrazu. Te bajki płyną tak, jak płynie muzyka. Świetnie napisane - z niebywałą lekkością, swadą i humorem. Ilustracje wyborne! Notki biograficzne rewelacyjne, lepsze od encyklopedycznych. Książka mogłaby być z powodzeniem nowoczesnym podręcznikiem szkolnym (Anna Jurksztowicz).

 / Fot. okładka książki- Dzieci mają najbogatszą wyobraźnię, a muzyka jest z wyobraźni zbudowana. Ucieszy małe uszy i oczy, ale również zainteresuje starszych członków rodziny. Czekam, aż moi chłopcy trochę podrosną, żeby móc im czytać „W to mi graj", a potem razem słuchać wybitnej muzyki, która nie przemija jak sezonowe hity. Najmłodsi, którzy często są otoczeni muzyką nie najwyższych lotów, zasługują na tę książkę. Dzięki niej w wesoły sposób mogą poznać i oswoić świat tak zwanej muzyki poważnej, która przecież również bywa szalona! (Aga Zaryan)

- Muzykę klasyczną niełatwo przestawić dzieciom w sposób fascynujący. Justyna Bednarek w książce z muzycznymi bajkami „W to mi graj" robi to doskonale. Sylwetki wybitnych kompozytorów zestawione są z lekko absurdalnymi opowieściami z największymi dziełami w tle. Bajki działają na wyobraźnię, a tytuły utworów i nazwiska muzycznych geniuszy zostają w głowie, nie wykute na pamięć, tylko zapamiętane w skojarzeniu z przeczytanymi historiami. Po prostu genialne - najlepsze wprowadzenie w świat muzyki klasycznej, jakie można sobie wyobrazić! (Kasia Nowicka / Novika)

Wstęp wolny.

Partnerami wydania są: Narodowy Instytut im. Fryderyka Chopina i Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Książkę wydało wydawnictwo Poradnia K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.