Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17654 miejsce

Mikołajkowy Turniej Karate o puchar prezydenta miasta Szczecina

Mikołajkowy Turniej Karate o puchar prezydenta miasta Szczecina odbył się w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II na Osiedlu Książąt Pomorskich. Zawody odbyły się 4 grudnia. Otwarcie imprezy nastąpiło o godz 10.

Mikołajkowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina w SP nr 35 im. Jana Pawła II. Otwarcie zawodów o godz 10;00 / Fot. Piotr WierzbickiMikołajkowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina

W dniu 4 grudnia 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie odbyły się zawody karate. Goście i uczestnicy zaczęli zjeżdżać się od godzinie dziewiątej. Otwarcie zawodów nastąpiło o godzinie dziesiątej.

Turniej dla młodzików w kategoriach od 1 do 7 trwał do godziny piętnastej. Po godz 15;00 rozpoczęły się walki turniejowe karate. Mnie interesowała pierwsza część turnieju z uwagi na tematykę popularyzacji sportu.

W czasie imprezy czynny był szkolny sklepik, gdzie można było kupić ciepłe i zimne napoje.
Do jedzenia były kanapki, ciastka i różne słodycze. Większość z uczestników przywoziła prowiant ze sobą. Przy okazji chcę zwrócić uwagę wyruszającym na różne imprezy, aby nie pozostawiać w szatni rzeczy osobistych jak: telefony komórkowe, pieniądze i inne wartościowe rzeczy. Należy je przekazać do przechowania u dorosłych.

Zawodnicy z klubu "GICHIN" Goleniów-Nowogard w oczekiwaniu na start w zawodach. Dorośli, stoją spięci czekając na występ swoich pociech. / Fot. Piotr WierzbickiDlaczego tak ważne jest rozpoczynanie treningów sportowych od najwcześniejszych lat?

Zastanawia mnie, dlaczego na turnieje przyjeżdżają dzieci w wieku pięciu lat? Poinformowano mnie, że obecnie w każdej dyscyplinie sportowej chcąc osiągnąć dobre wyniki, trzeba zaczynać ćwiczenia od najmłodszych lat. Najlepiej zacząć w wieku od pięciu lat. Oczywiście treningi z dziećmi prowadzi się według specjalnego programu, dostosowanego do danego wieku. Odpowiednie są ćwiczenia połączone z formą zabawową. Uczyć się poprzez zabawę jest najlepiej, ponieważ dzieci nie męczą się tak szybko i wykazują większe zainteresowanie tematem.

Na załączonym filmie pokazuję przekrojowo przebieg imprezy oraz pokazy w różnych grupach wiekowych.http://www.wiadomosci24.pl/artykul/mikolajkowy_turniej_karate_w_szczecinie_172198.html

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/mistrzostwa_karate_mlodzikow_wkf_2010_goleniow_142324.html


http://www.wiadomosci24.pl/artykul/minelo_pol_roku_cwiczen_poczatkujacych_karatekow_z_nowogardu_125344.htmlWystęp drużynowy chłopców. Posiadanie niebieskiego pasa zobowiązuje. / Fot. Piotr WierzbickiBabcia osobiście asystowała wnuczce. Aleksandra Mościńska zdobywa II miejsce w kategorii kata indywidualne dziewcząt do lat 8-9. / Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Film zastrzeżony, jednak nie usunięty. Dyktafon był za blisko głośnika i wyszło, ze czyste nagranie ścieżki audio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te wielkie przeżycia znalazły swój finał na pierwszych zajęciach po tej imprezie: <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy filmik dobrze obrazujący tą impreze sportową. Gratulacje dla młodych karateków. Dla Piotra *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło mi i dziękuję także za zaufanie. Fakt, że opiekując się dziećmi trzeba mieć oczy z każdej strony głowy. Ale wydarzenie rzeczywiście było wspaniałe. Obserwując te dzieciaki widać jak szybko zmienia się ich stosunek do życia. Z poszanowaniem ludzkiej godności i przestrzegania zasad fair play.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te dzieciaki to prawdziwi wojownicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze i Ja bardzo dziękuje :))))
Mama OLI

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziekuje panie Piotrze za olbrzymie zaangazowanie i ciagle wsparcie naszych mlodych wojownikow,oraz za propagowanie ideii karate a takze za(ostatnio) uporanie sie ze sprawami organizacyjnymi(04.12.10r). oss

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.