Facebook Google+ Twitter

Mikołów: Będzie Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej

Współautorzy: Barbara Podgórska

Uczestnicy konferencji naukowej pt. "Przyrost promieniowy roślin" zwiedzili budowane Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej, w Mikołowie Mokrem.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiGospodarzami konferencji, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie była Gmina Mikołów, dyrekcja Śląskiego Ogrodu Botanicznego i Polska Akademia Nauk Ogród Botaniczny - Centrum zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie.

Wycieczkę naukowców oprowadził dr Paweł Kojs, dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Na wskroś nowoczesny obiekt edukacyjny powstaje w otoczeniu zieleni na Sośniej Górze w Mokrem, na terenie danej jednostki wojskowej, gdzie stacjonowały działa samojezdne. Wykorzystane zostaną nawet podziemne betonowe bunkry.

 / Fot. Adam K. PodgórskiInwestorem jest Gmina Mikołów, a środki finansowe w wysokości ponad 7 milionów złotych pochodzą głównie z Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego i zostały pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.

 / Fot. Adam K. PodgórskiOddanie centrum do użytku planowane jest na czerwiec tego roku. Oprócz pomieszczeń biurowych znajdzie się tutaj fitotron, laboratorium, biblioteka, sale wykładowe i konferencyjne. Atrakcją z pewnością będzie wieża widokowa i tarasy widokowe w arboretum, które otoczy cały kompleks.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetna sprawa. Powstanie ciekawa i poszerzająca wiedzę atrakcja turystyczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.