Facebook Google+ Twitter

Mikołowscy licealiści zorganizowali koncert charytatywny

W środę, 12 grudnia, w liceum im. Karola Miarki w Mikołowie odbył się koncert charytatywny. Licealiści występowali przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Dochód z imprezy przeznaczony jest na pomoc 6-letniemu Bartkowi oraz zakup nart na obóz narciarski.

kawiarenka w Miarce / Fot. Magdalena FoltysPrzed kolejnym koncertem charytatywnym pt. „Miarka Dzieciom” przez tydzień w liceum odbywała się sprzedaż ciast i ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów. Podczas finałowego koncertu, połączonego z wywiadówką, rodzice i zaproszeni goście podziwiali trudy długich przygotowań.

Licealiści zaprezentowali piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia, były też kolędy. Można było usłyszeć m.in. "Last Christmas", a także "Z kopyta kulig rwie" - z repertuaru Skaldów oraz wiele innych przebojów. Na koniec wystąpił zespół, składający się z uczniów "Miarki", który pożegnał gości ostrym, rockowym brzmieniem. Na auli, gdzie odbywał się koncert, zorganizowano kawiarenkę w której można było skosztować ciasta oraz napić się kawy. Na stoiskach czekały na nabywców różne drobne świąteczne ozdoby, była możliwość skorzystania z loterii. Dziewczyny poprzebierane za aniołki, zbierały pieniądze do puszki, w zamian częstując ciasteczkami, oraz zachęcały do zakupów.

Wszystkie zebrane pieniądze będą przekazane za dwa cele. Pierwszy z nich, to zakup nart na obóz narciarski, na który co roku jeżdżą drugie klasy. Drugi cel to zakup wózka inwalidzkiego dla 6-letniego Bartka, który mieszka w Mościskach i jest dzieckiem absolwentki "Miarki". Jest chory na porażenie mózgowe, a jego rehabilitacja trwa od urodzenia. Chłopak zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, potrzebny jest mu jednak wózek.Aula czekająca na gości / Fot. Magdalena Foltys

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+)ciekawy koncert.
pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.