Facebook Google+ Twitter

"Mikrofon dla Seniora" w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi

"Prawdziwa młodość to przymiot, który zdobywa się z wiekiem" - pisał Jean Cocteau. Patrząc na uczestników "Rewii Talentów" jego słowa wydają się być jak najbardziej zasadne.

Występy na scenie. / Fot. Adam SęczkowskiDyrekcja Bałuckiego Ośrodka Kultury "Lutnia" w Łodzi kolejny raz pokazała, że interesuje się grupą łódzkich seniorów. W ubiegły piątek w BOK-u zorganizowano XIII Przegląd Rewia Talentów - Mikrofon dla Seniora.

Po raz drugi (również w edycji jesiennej) miałem okazję uczestniczyć w tej imprezie w charakterze przewodniczącego jury. Niestety, nasza koleżanka z Wiadomości24 - Ewa Łazowska, tym razem ze względów zdrowotnych nie mogła mi towarzyszyć.

Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 18 uczestników: piosenkarzy solistów, recytatorów, zespoły wokalne i kabarety.

Jurorzy przeglądu długo dyskutowali nad werdyktem. Nagrodę główną otrzymali: Zespół Śpiewaczy "Tęcza" z Wiśniowej Góry, który zachwycił jury i publiczność znakomitym wykonaniem przeboju Filipinek pt. "Batumi" oraz Małgorzata Seids, która piosenką a capella przeniosła nas za wschodnią granicę, a następnie wspomniała czasy powojennej Warszawy.

Jury zdecydowało się również wyróżnić: Bożenę Rigmonti - za znakomicie wyrecytowane wiersze autorskie, Bernadettę Micotę oraz Helenę Rubinek - za świetne wykonanie dwóch piosenek, Stefanię Hanelt - za humorystyczne autorskie monologi, Grupę Teatralną "Kwadransik" - za zaskakujący program, Klub Seniora "Zacisze" ze Skierniewic - za znakomity kontakt z publicznością oraz Wiesława Kowalskiego - za znakomity wiersz i piosenkę.
... i wręczenie nagród / Fot. ze zbiorów prywatnychKlub Seniora "Zacisze" ze Skierniewic / Fot. Adam SęczkowskiZespół Śpiewaczy "Tęcza" z Wiśniowej Góry / Fot. Adam Sęczkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dobrze, że ktoś z takich imprez coś przekazuje. Jest to samo życie. Na takich imprezach czuje się często to, czego nigdzie więcej nie ma. Atmosfera przyjaźni, wzajemnej pomocy i zdrowego konkurowania. Wszystkiego niestety nie da się opisać prostymi słowami. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy tyle lat, na ile się czujemy. Jestem mile zaskoczona, że mimo młodego wieku tak pięknie piszesz o seniorach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy tyle lat, na ile się czujemy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Adamie! Awans na przewodniczącego jury przeglądu z pewnością Ci się należał. A ja dzięki Twojemu sprawozdaniu dowiedziałam się jak przegląd twórczości seniorów przebiegał. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.