Facebook Google+ Twitter

Mikrokoncerty szalonej orkiestry Rebel Babel Ensemble

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-09-29 17:57

Niezapowiedziane, otwarte mikrokoncerty organizuje orkiestra Rebel Babel Ensemble. Lider zespołu Jan Feat podróżuje po kraju kreując fleszmobowe muzyczne akcje, podczas których instrumenty dęte akompaniują uznanym raperom i wokalistom.

 / Fot. mat. organizatora Mikrokoncert trwa zaledwie kilka minut. Muzycy pojawiają się w różnych, często zaskakujących miejscach: na skrzyżowaniu w centrum Warszawy,na dworcu kolejowym we Wrocławiu, na miejskiej plaży w Gdyni. Energią i radością chcą dzielić się z przypadkowymi widzami.

Wspólny mianownik mikrokoncertów to Rebel Babel Ensemble, konceptualny, otwarty zespół złożony z ochotniczych lokalnych orkiestr dętych jak orkiestra Dęta Gminy Wejherowo czy wrocławski Hanys Band. Podstawowy cel to: przywrócić blask orkiestr dętych i wyprowadzać muzykę na ulice.

Muzycy grający w orkiestrach dętych zostali zepchnięci na margines przez machinę popkultury, mody i elektronikę. Tymczasem ich energia i szczerość jest bezcenna
– wyjaśnia Jan Feat, lider Rebel Babel. – Chcę pokazać ją światu. Podczas mikrokoncertów, które dotąd udało nam się zorganizować przekonaliśmy się, że takie spontaniczne muzyczne akcje prawie zawsze zostają docenione przez odbiorców, odebrane z radością, nagrodzone uśmiechem. Manifestujemy uczucia i emocje. Wyprowadzamy muzykę na ulicę, docieramy bezpośrednio do społeczeństwa, często do ludzi wykluczonych z różnych względów z uczestnictwa w kulturze.

Gościnnie podczas mikrokoncertów pojawiają się gwiazdy hip-hopu i reagge wśród nich Joka, Mesajah, Bisz.
Zarejestrowane występy z ich udziałem oglądać można w internecie w formie RAPocztówek.


Rebel Babel Ensemble niesie do ludzi energię, która rodzi się podczas tych spotkań, przekazuje radość wynikającą z autentycznej naturalnej wibracji dęciaków – dodaje Jan Feat.

Rapocztówki i fleszmoby są tylko przystawką do dania głównego, jakim jest budowanie międzynarodowego Big Bandu w celu wymiany europejskich muzyków. W przyszłym roku powstanie album, a wcześniej premierę będzie miał pierwszy singiel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.