Facebook Google+ Twitter

Mikroświat, nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik od 5 listopada

"Mikroświat" to wystawa otwierająca drzwi do świata mikroorganizmów. Zwiedzający poznają urządzenia i metody, pozwalające zobaczyć to, co niewidoczne. Będą mogli m.in. przyjrzeć się oku muchy, pyłkowi akacji czy strukturze kory. Wystawę w Centrum Nauki Kopernik oglądać można do 30 sierpnia 2015 roku.

 / Fot. PAP/Jakub KamińskiMilimetrowy wirek potrafi niemal bez końca regenerować swój organizm. Znana wszystkim muszka owocowa posiada ten sam gen hamujący rozwój nowotworów co człowiek. Mierzący pięć setnych milimetra niesporczak jest w stanie przeżyć w temperaturze od zera absolutnego do +150 stopni Celsjusza, przetrwać w całkowitej próżni, kwasie siarkowym i czystym dwutlenku węgla - czytamy na kopernik.org.pl.

O tym wszystkim i wiele więcej dowiedzieć się można w Centrum Nauki Kopernik. 5 listopada otworzono wystawę "Mikroświat", dzięki której będziemy mogli przyjrzeć się organizmom tak małym, że w uchu igły zmieściłby się ich milion. Za pomocą najnowszych mikroskopów zostaną powiększone 500, 1000, 2000, a nawet 10 000 razy.

 / Fot. PAP/Jakub KamińskiNa chętnych czekają gry komputerowe, filmy o mikroorganizmach, zajęcia podczas których będzie można poznać historię i współczesność mikroskopii, a nawet zbudować własny mikroskop.

Centrum Nauki Kopernik jest instytucją powołaną i finansowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej.

Zobacz także: Warszawa. "Kolacja kanibali" od 6 listopada w Teatrze Polonia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.