Facebook Google+ Twitter

Milczenie proboszcza, czyli msza bez mszy

Proboszcz nie odprawia mszy w zemście za brak pieniędzy, potrzebnych na opał do ogrzania świątyni. Dodatkowo drwiąc z prawa, upublicznia listy z nazwiskami osób, które nie dały na ten cel pieniędzy

Oto kolejny przykład pazerności połączonej z łamaniem prawa przez funkcjonariusza Krk. Mianowicie, proboszcz wsi Deszkowice, domaga się od wiernych wpłat pieniężnych „co łaska”, ale nie mniej niż 10 złotych. Pieniądze jak tłumaczy, potrzebne są na opał do ogrzania świątyni, którą zawiaduje.

Owszem, ludzie po pieniądze sięgnęli, ale nie wszyscy. Proboszczowi jednak to nie wystarczyło, bo żądał więcej i więcej, od wszystkich. Ponieważ co mądrzejsi kazali się proboszczowi „wypchać”, tedy ten ogłaszając ich dłużnikami, dawaj listy z ich nazwiskami w parafii rozwieszać. Mało tego, tak się kapłan zapędził, że strajkować zaczął i wierni mogą tylko w zdumieniu spoglądać na milczącego duszpasterza, który miast nauki głosić, słowa otuchy nieść, ewangelie zaszczepiać, nic tylko wymownie oczy ku kościelnej skarbonie kieruje i milczy jak grób.

Swym postępowaniem ukarał więc wszystkich, gdyż na msze przychodzą ci co płacili i ci którzy płacić nie chcieli. Proboszczowi na opał potrzeba 13 tys. złotych. Wygląda na to, że wierni jeszcze długo będą oglądać milczącego proboszcza na ambonie.

Znamiennym jest fakt, że proboszcz dosiada nie byle jakiego „osiołka”, bo Audi A6, a wyciąga ręce po pieniądze od ludzi przecież niezamożnych. Dodatkowo ludzi tych szykanuje upublicznianiem ich nazwisk. Ciekawe co na to prawo? Bo mieszkańcy Deszkowic już o proboszczu zdanie swoje mają. Dziennikarzom którzy zadali proboszczowi pytanie dotyczące jego postępowania – rzucił tylko lekceważące - „wszystkiego dobrego”, uciekając co żywo swoim "osiołkiem". Nasuwa się zatem takie analogiczne porównanie, że funkcjonariusze Krk, to tacy „Listkiewiczowie” w sutannach. Tak samo ponad prawem, nietykalni i też od kopania. Nie piłki bynajmniej.

Źródło:"Polsat", "Wydarzenia" 06-10-2008, godz.18.50

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To teraz proboszcz robi za pogańskie bóstwo? - te też milczały. :))
Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile mowa jest srebrem to milczenie złotem. Zamieni się złoto z milczenia na opał i paliwko dla osiołka to jakoś zimę się przebieduje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Dodatkowo drwiąc z prawa.."
"Ciekawe co na to prawo?"

No właśnie. Ciekawe. A tego się w konkretach nie dowiedzieliśmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Jakże różne odcienie mają ludzie KK. Charakterystyczne dla każdej, dużej zbiorowości ludzkiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.