Facebook Google+ Twitter

Milińkiewicz znów został zatrzymany przez milicję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-24 20:13

W centrum Mińska milicja zatrzymała lidera ruchu „Za Wolność" Aleksandra Milinkiewicza. To już piąte jego zatrzymanie w ciągu ostatnich siedmiu dni. Współpracownicy Milinkiewicza są przekonani, że funkcjonariusze próbują w ten sposób nie dopuścić do spotkań polityka z mieszkańcami białoruskich miast.

Wieczorem Aleksander Milinkiewicz spotkał się z mieszkańcami stołecznego osiedla Malinowka. Po kilku minutach na miejscu pojawiły się oddziały milicji i zażądano przerwania wiecu. - Oburzeni ludzie podnieśli krzyk i wtedy funkcjonariusze służb specjalnych schwycili Milinkiewicza i wciągnęli do samochodu - poinformowały służby prasowe polityka.

Według Agencji Finansowych Nowości, plac, na którym zebrało się około 100 osób, został obstawiony przez grupy OMON-u. Nie wiadomo, dokąd wywieziono Aleksandra Milinkiewicza, ani jaki był oficjalny powód jego zatrzymania.
Kilka dni temu Milinkiewicz był zatrzymywany kilkakrotnie. Nieznani sprawcy przebijali koła w samochodach towarzyszących mu osób, a auto polityka oblano farbą.


jastrzębski/magos

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.