Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32084 miejsce

Milion dolarów za domenę!

A właściwie za jedną literę domeny – tyle właśnie zapłaciła brytyjska firma wycieczkowa za adres cruises.co.uk , na którym uruchomiła stronę dla fanów morskich podróży.

cruises.co.uk / Fot. screenNowy właściciel – firma Victoria Travel jest jednocześnie posiadaczką domeny http://cruise.co.uk, wraz z rozwojem rynku turystycznego postawiła jednak rozszerzyć swoją działalność również w przestrzeni internetowej. O ile wcześniejszy adres jest niejako ofertą biura podróży z licznymi promocjami, o tyle nowy, rekordowy na brytyjskim rynku nabytek pełni funkcję portalu społecznościowego.

Miliona i 95 tys. dolarów wbrew pozorom nie zapłacono jedynie za literkę „s”, tudzież ładnie brzmiącą nazwę strony – wszystkiemu winne Google. Słowo „cruises” bowiem wyskakuje w okienku wyszukiwarki na pierwszym miejscu, na drugim zaś plasuje się „cruise”. W dobie popularyzacji rejsów wycieczkowych wśród Brytyjczyków, kosztowna walka o klienta nie dziwi.

Zaskakuje natomiast tematyka brytyjskiego zestawienia najdroższych domen. Poprzednim rekordzistą był adres: http://recycle.co.uk , zakupiony przez ASAP Ventures za 150 tys. funtów w listopadzie 2007. Pozostała „wielka piątka” to: http://ink.co.uk (ponad 130 tys. funtów), http://mobile.co.uk i http://taste.co.uk (odpowiednio 120 i 110 tysięcy funtów).

W skali świata natomiast zwycięża Ameryka, tematycznie ukazując różnice w mentalności i kulturze. Najdroższą stroną internetową świata jest http://sex.com – zakupiony za 12 milionów dolarów stosunkowo dawno, bo w 2005 roku. Całość zestawienia jest dość rozrywkowa, mówiąc krótko królują: pornografia, diamenty, biznes i alkohol.

1. http://sex.com 12 mln dolarów (2005)
2. http://porn.com 9.5 mln dolarów (2007)
3. http://business.com 7.5 mln dolarów (1999)
4. http://diamond.com 7.5 mln dolarów (2006)
5. http://beer.com 7 mln dolarów (1999)

Źródło: http://www.domeny.pl/page/pl/article121.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No tak: sex.com, porn.com i jasne staje się, co jest najpopularniejsze w internecie. Z drugiej strony myślałem, że najdroższe domeny świata chodzą jednak po nieco wyższych cenach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.