Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32297 miejsce

Milionerzy mieszkają przy autostradzie A2

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-02-29 06:16

Milionowe fortuny, po pięć wypasionych bryk w stodole, wakacje na Seszelach, Kanarach i Karaibach... Tak żyje się pod Strykowem. Fabryki, magazyny i centra logistyczne rosną tu jak grzyby po deszczu, a za hektar ziemi sprzedanej pod budowę rolnik dostaje grubo ponad milion złotych w gotówce.

Jedni liczą miliony, drudzy liczą na więcej


- Pani sołtys nie ma, opala się w ciepłych krajach. Wróci za dwa tygodnie - słyszymy, poszukując kogoś, kto rządzi w podstrykowskich Smolicach. To ponoć najbogatsza wieś w Polsce. Domy przypominają wille nowobogackich biznesmenów, dawne stodoły pozamieniane zostały na garaże. W nich hondy, toyoty, audi. Tuż za wsią widać rosnące hale największej w Europie fabryki tektury falistej.

 / Fot. www.express.lodz.pl- Nie ma tu takiego, co nie zarobiłby na tych wszystkich Niemcach, Szwedach, Amerykanach i innych - twierdzi Marian Jędrzejczak ze Smolic. - Niektórzy zrobili tu fortuny, sprzedali ziemię za siedem, osiem milionów złotych. A inni skromniej - milion, półtora, zależy, jak kto miał usytuowane pole. Gospodarką praktycznie nie zajmuje się tu już nikt.

Ziemia pod Strykowem drożeje z dnia na dzień. Za pierwsze hektary pod autostradę i hale magazynowe płacono rolnikom po 23 złote za metr kwadratowy. Potem było 43, 60, 90, a teraz doszło już do 120 zł. Nawet za takie astronomiczne pieniądze nie wszyscy są skłonni sprzedać grunt. Są rolnicy, którzy liczą na jeszcze wyższe stawki.

- Poczekamy, zobaczymy - mówią filozoficznie chłopi przed sklepem GS-u.

Nieco mniejsze fortuny zbili mieszkańcy Sosnowca.

- Wykupili nas praktycznie do ogrodzeń domów, płacąc niewiele ponad 20 złotych za metr - mówi Czesław Głowacki. - Teraz mamy hale pod samymi oknami, w dodatku usypali nam kilkumetrowy wał ziemny, przez który świata nie widać. Podobno przeciwpożarowy. Niech ich wszystkich szlag trafi!

Więcej na ten temat
czytaj dziś w Expressie Ilustrowanym

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

swieczkorob
  • swieczkorob
  • 24.09.2010 11:08

hahaha, hondy, toyoty, audi... superluksusowe samochody xD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.