Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10690 miejsce

Milionowa turystka odwiedziła Kopalnię Soli "Wieliczka"

Bilet o numerze 1 000 000 kupiła w tym roku pani Małgorzata Kawińska. Była to jej pierwsza wizyta w wielickiej Kopalni Soli.

Pani Małgorzata Kawińska na chwilę przed zjazdem do kopalni / Fot. Sławomir OstrowskiSzczęśliwą posiadaczkę biletu numer 1 000 000 po Kopalni Soli w Wieliczce oprowadził sam Skarbnik. Nie było to jedyne wyróżnienie jakie spotkało tak szczególnego gościa ze strony kopalni, pani Małgorzata Kawińska otrzymała również solna rzeźbę przedstawiającą właśnie skarbnika oraz voucher o wartości 2 tys. złotych na listę atrakcji oferowanych przez Kopalnię Soli w Wieliczce turystom.

Voucher szczęśliwej turystce osobiście przekazał Kajetan d'Obyrn, prezes zarządu Kopalni Soli "Wieliczka". - Jest to moja pierwsza wizyta w kopalni. Mieszkałam 21 lat w Polsce, pochodzę z Podkarpacia, ale nigdy nie miałam okazji tu przyjechać - powiedziała dziennikarzom tegoroczna milionowa turystka Kopalni Soli w Wieliczce. Pani Małgorzata Kawińska od dziesięciu lat mieszka w Holandii, do kraju przyjechała na uroczystość rodzinną w towarzystwie przyjaciela Holendra Theo Jansena, który w przeciwieństwie do pani Małgorzaty miał już okazję zwiedzać kopalnie w Holandii, ale widok trasy turystycznej w wielickiej kopalni zrobił na nim duże wrażenie.

Oboje ze zdumieniem podziwiali tak niezwykłe miejsca, jak Komora imienia Stanisława Staszica, w której ustanowiono jedne z najbardziej niezwykłych rekordów Guinnessa: pierwszy podziemny lot balonem na ogrzane powietrze oraz skok na bungee. Innym miejscem, które zaskoczyło swym urokiem była Kaplica św. Kingi oraz specjalny pokaz światło i dźwięk, który mieli oni okazję podziwiać w tejże kaplicy. Pani Małgorzata Kawińska w towarzystwie Skarbnika przemierza solne korytarze / Fot. Sławomir Ostrowski

Pani Małgorzata przyznała się dziennikarzom do tego, że voucher nie jest jej pierwszą nagrodą w życiu, przed wyjazdem do Polski w 2005 roku udało się jej wygrać kwotę 300 Euro w holenderskiej odmianie Lotto.

Przed tegorocznym przyjazdem do Polski Pani Małgorzata wspólnie z Theo starali się zaplanować co zwiedzą w naszym kraju, wybór padł między innymi na Wawel i Kopalnię Soli "Wieliczka". - Przeglądaliśmy zdjęcia na stronach internetowych, ale one nie są w stanie oddać rzeczywistej atmosfery tego miejsca, to trzeba zobaczyć na własne oczy - powiedziała Pani Małgorzata po zwiedzeniu trasy turystycznej Kopalni Soli w Wieliczce.

Milionowa turystka dodatkowo została uhonorowana możliwością wpisania się do specjalnej księgi pamiątkowej kopalni, a jej wpis znalazł się tym samym między wpisami tak znanych i sławnych gości kopalni jak chociażby: Chopin, Matejko, Prus, Sienkiewicz, Paderewski, Piłsudski, Wałęsa, Busch, de'Vito czy Stuhr.

Zobacz reportaż z wizyty milionowej turystki w Kopalni Soli "Wieliczka":


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.