Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18451 miejsce

Milionowe odszkodowanie za utratę słuchu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-31 20:17

Kilku milionów złotych odszkodowania od Polskich Kolei Państwowych za utratę słuchu zamierza domagać się mężczyzna, który od 23 lat jeździ pociągiem do pracy.

- Od kilku lat słuch mi się pogarsza. Lekarz powiedział, że może to być efekt przebywania w zbyt głośnych pomieszczeniach. Pracuję w biurze, w domu jest cicho, więc pozostaje pociąg podmiejski, którym niemal codziennie dojeżdżam do pracy. Każdego dnia to ponad godzina jazdy w hałasie – mówi pan Zbigniew. Na razie nie chce ujawniać nazwiska, bo – jak twierdzi – nie chce uprzedzać działań prawników PKP.

Pan Zbigniew wynajął nawet eksperta do pomiaru hałasu w pociągu, który jeździł z nim przez tydzień. – Średnio wyszło 80-90 decybeli, a zdarzało się ponad 100 – zdradza poszkodowany. Zapowiada, że pozew jest właśnie przygotowywany i zostanie złożony w ciągu miesiąca.

Poziom hałasu zaczyna być szkodliwy powyżej 70 decybeli. Według badań, w takim hałasie żyje ponad 40 proc. Polaków. Instytut Medycyny Pracy informuje, że kłopoty ze słuchem z tego powodu ma 13 procent. z nas. Według niemieckich naukowców, życie w hałasie zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca co najmniej dwukrotnie.

Polskie autobusy (jedne z najgłośniejszych na świecie) emitują hałas rzędu 92 decybeli, podobnie jak tramwaje. Przejazd ciężarówki w odległości 100-200 metrów to 110 DB. Klakson „malucha” powoduje hałas 80 decybeli.

MK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe skąd PKP weźmie te kilka milionów, skoro nawet teraz pociągi wykolejają się z powodu braku konserwacji. Takie Włochy przeznaczają na każdy kilometr trasy pociągowej tysiące EUR miesięcznie, boję się nawet zapytać ile u nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.