Facebook Google+ Twitter

Milionowe zarobki szefów giełdowych banków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 07:46

"Rzeczpospolita" pisze, że w ubiegłym roku pensje szefów giełdowych banków wzrosły o 25 procent. Dla porównania, średnia płaca w polskich firmach wzrosła o ponad 10 procent.

"Rzeczpospolita" pisze, że szef giełdowego banku zarobił w 2008 roku średnio 1,8 miliona złotych. Według gazety, najlepiej opłacanym prezesem był Jan Krzysztof Bielecki z Banku Pekao SA, który zarobił 4,5 miliona złotych. Jeszcze wyższe wynagrodzenie w wysokości ponad 6 milionów złotych otrzymał jego zastępca z Włoch Luigi Lovaro.

"Rzeczpospolita" zauważa, że mimo trudnego zakończenia zeszły rok przyniósł wzrost zysku giełdowych banków o 7,3 procent. Nie zawsze jednak podwyżka wynagrodzenia prezesa szła w parze z wynikami banku. Jako przykład gazeta podaje Bank Millenium, który w ubiegłym roku zarobił 10 procent mniej. Natomiast jego prezes Bogusław Kott zainkasował prawie 2,2 milionów złotych, czyli ponad 900 tysięcy więcej niż w 2007 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bankierzy to banda najlepiej opłacanych pasożytów, którzy żyją w luksusie, dzięki udzielaniu kredytów które powstają z niczego. Na ich luksus składają się wszyscy ludzie którzy zmuszeni są brać kredyty.
Stworzenie takiego oszukańczego i bandyckiego systemu to dla bankierów czysta żyła złota.
Zresztą zobaczcie sami jak powstają kredyty które rzekomo są własnością banku!
http://video.google.com/videoplay?docid=-5473024189424637139

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.