Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14437 miejsce

Miliony dolarów na odszkodowania dla ofiar WTC

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-11 07:57

Prawie zakończono wypłacanie rządowych odszkodowań rodzinom ofiar, które zginęły w zamachach z 11 września. Wysokość odszkodowania jest uzależniona od wysokości zarobków ofiary i jej wieku – wynosi od 300 tysięcy dolarów do 4 mln.

Tak więc, na przykład żona strażaka lub mąż sprzątaczki otrzymali po 300 tysięcy dolarów, ale żona radcy finansowego czy dyrektora którejś z firm, które miały siedzibę w World Trade Center, otrzymała 4 miliony dolarów.

Nielegalni imigranci, których rodziny zginęły podczas katastrofy samolotów wykorzystanych w zamachach, otrzymali odszkodowania, z którymi nie bardzo wiedzą, co mają zrobić. Z taką sumą pieniędzy boją się wrócić do Meksyku czy Gwatemali, bo członkowie ich rodzin mogą zostać porwani dla okupu. Tymczasem status imigrantów pozostaje bez zmian. Nadal mogą być deportowani, bo są nielegalnie w Ameryce. I niewiele mogą zrobić z otrzymanymi pieniędzmi – ani ich zainwestować, ani zwyczajnie przeznaczyć na konsumpcję.

Okazało się też, że większość osób uczestniczących w akcji ratunkowej 11 września zaczyna się skarżyć na poważne schorzenia dróg oddechowych. W tej chwili poddawani są oni licznym badaniom medycznym, które potwierdzają, że choroby faktycznie są rezultatem przebywania w oparach azbestu, metali, betonu, itd. Zbyt szybko dążono do otwarcia sklepów, pasażów handlowych i przejść podziemnych, tym samym narażono na utratę zdrowia wielu ludzi.

W czwartek 7 września architekci zaprezentowali nową wizję World Trade Center, składającą się z 5 wieżowców – jeden z nich to wieżowiec w kształcie trapezu.
Wypełniają one miejsce dawnego WTC i będą otaczać Memorial – pomnik pamięci, poświęcony ofiarom katastrofy. Na konferencji prasowej, zorganizowanej w biurze dewelopera Larry Silversteina, architekci z Anglii i Japonii zaprezentowali modele budynków. Budowa wieżowca projektu japońskiego architekta rozpocznie się już w najbliższszym czasie.
Mariola Czerwińska Tomasz Turczyn – Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zajmuję sie odszkodowaniami i współpracuje z angielską kancelarią.Moglibyśmy to poruszyć-oczywiśćie bez zapłaty.
www.odszkodowania24.eu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie są tyle warci, ile suma wartości: zwiazków chemicznych w ich ciele, praw autorskich ich dzieł, polisy ubezpieczeniowej i wartości pracy wykonywanej. Pierwsze jest pomijalne, ostatnie najmniej istotne, zwł. w przypadku nieboszczyka.
A jakie odszkodowania dostaną ludzie z nizin społecznych, którzy nie polegli w WTC, ale umarli z powodu demontażu zgliszcz WTC? Wszyscy ludzie są równi? Ale niektóre wdowy mają więcej...
Są kraje, w których dają wizy, jeśli zgłaszaja się ludzie z kasą. Niech ci imigranci przypadkiem ozłoceni przylecą do Polski. Nikt ich nie ograbi, a rozpoczna nowe uczciwe życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.