Facebook Google+ Twitter

Miliony na rozwój. Promostal inwestuje i zatrudnia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-08 16:45

Dwie nowe hale produkcyjne - malarnia i wydział konstrukcji ciężkich- to najnowsze inwestycje Promostalu z Czarnej Białostockiej. Dzięki rozbudowie infrastruktury spółka zwiększyła moce produkcyjne i zatrudniła nowych pracowników.

Promostal zainwestował w rozwój w sumie ok. 8 mln zł i uzyskał łącznie 7 tys. m. kw. powierzchni pod dachem. Dwie hale – malarnia i wydział konstrukcji ciężkich - o łącznej kubaturze blisko 40 tys. m. sześciennych już zostały oddane do użytku. Przedsięwzięcie spółka zrealizowała własnymi siłami, pod nadzorem własnych kadr, co znacznie ograniczyło jego koszty.
- Dzięki inwestycji nie musimy już dzierżawić malarni - mówi Marek Supruniuk, kierownik projektu Promostalu. – W efekcie ograniczyliśmy koszty i zyskaliśmy profesjonalne powierzchnie do malowania. Inwestycja pozwoliła na usprawnienie procesu produkcyjnego i skupienie go w jednym ciągu. Znacznie poprawiły się warunki pracy malarzy.
Zyskało też środowisko, bo cały proces – czyszczenie elementów i ich malowanie – odbywa się pod dachem, zgodnie z wszelkimi normami ochrony środowiska i pod nadzorem automatyki.
Z kolei wydział konstrukcji ciężkich to hala, w której zamontowano dwie potężne suwnice o udźwigu po 20 ton każda. Tu wytwarzane są elementy konstrukcyjne, hala wykorzystywana jest także jako magazyn materiałów stalowych, m.in. gotowych elementów konstrukcyjnych stadionu miejskiego. Kolejną inwestycją w tym roku był zakup działek w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu o łącznej powierzchni ok. 4 ha. Cześć tego terenu firma wykorzystuje do montaży próbnych, by uniknąć niespodzianek na placu budowy. W związku z rozbudową firma zatrudniła już kilkanaście osób – głównie spawaczy i monterów.
Inwestycja w rozwój już przynosi efekty.
- Dzięki rozbudowie znacznie wzrosły możliwości produkcyjne Promostalu i obecnie wynoszą od 600 do 800 ton miesięcznie- mówi Grzegorz Polak, prokurent spółki. - Mamy zagwarantowane pełne obłożenie produkcji do połowy przyszłego roku. Nie obawiamy się wyzwań - weszliśmy w segment konstrukcji trudnych, a w najbliższej przyszłości będziemy konsekwentnie umacniali markę Promostal na rynku krajowym oraz w Skandynawii.
Promostal działa w branży konstrukcji stalowych od ponad pięciu lat. Poza krajowym podwórkiem najwięcej inwestycji realizuje na rynku skandynawskim. Na rynku szwedzkim, norweskim i duńskim Promostal wykonywał m.in. konstrukcje stalowe szkół, hal sportowych i produkcyjnych, mosty, wiadukty kolejowe, kładki dla pieszych ale też fasady biurowców czy urządzenia dla ekospalarni.
Promostal ma renomę również na rynku polskim – obecnie realizuje dwa duże kontrakty: na budowę i montaż konstrukcji stalowej stadionu miejskiego w Białymstoku oraz mostu łukowego na Wieprzy w Darłowie.
Obecnie w Promostalu pracuje 128 osób, a w związku z dużą ilością zleceń firma nadal poszukuje pracowników – wykwalifikowanych ślusarzy i monterów. Przychody Promostalu w 2012 roku przekroczyły 68 mln zł i były dwukrotnie wyższe niż w roku 2011. Zysk z działalności operacyjnej Promostal w całości przeznaczył na rozbudowę zakładu.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.