Facebook Google+ Twitter

Militarne tradycje Imperium Osmańskiego. Zdjęcia

W trakcie festiwalu przy zamku w Sárvár na Węgrzech grupa Golbasi przedstawiła tradycje wojskowe i kulturowe z czasów największych podbojów Imperium Osmańskiego z XV do XVII wieku. Było to państwo feudalne z sułtanem jako władcą.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W czasach swojej świetności w skład imperium wchodziło 29 prowincji z Azji, Afryki i południowo-wschodniej Europy. Często dwór sułtana i całe państwo tureckie określano mianem Wysokiej Porty. fot. Marek Wiśniewski
W czasach swojej świetności w skład imperium wchodziło 29 prowincji z Azji, Afryki i południowo-wschodniej Europy. Często dwór sułtana i całe państwo tureckie określano mianem Wysokiej Porty. fot. Marek Wiśniewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Seba
 • Seba
 • 27.07.2012 16:17

Grzegorz 18 .Chodzisz do liceum i po raz pierwszy spotkałeś się z terminem Imperium Osmańskie???Czego uczyli cię na lekcjach historii do tej pory?Nie wiem czy się śmiać czy płakać.A te teksty pod zdjęciami rzeczywiście są na twoim poziomie i niestety nie podniosą go.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lady F
 • lady F
 • 27.07.2012 08:05

Moim zdaniem opisy są świetne by zainteresować niezbyt popularnym tematem jakim jest historia młodych ludzi. A jeśli komuś spodoba się taka "lekka" wersja zawsze może sięgnąć po książkę specjalistyczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz, 18
 • Grzegorz, 18
 • 27.07.2012 07:56

A ja się z panem Ramarkiem nie zgadzam. Chodzę do liceum, ale przyznam się, że z terminem Imperium Osmańskie spotkałem się po raz pierwszy. Podoba mi się ten artykuł, ponieważ mogę pooglądać zdjęcia i dowiedzieć się przystępnym dla mnie rzeczy. Nie mam ochoty czytać jakiś trudnych naukowych faktów, których nie rozumiem. I jeśli przez to jestem w pana oczach infantylny, to przepraszam bardzo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 26.07.2012 17:45

Robert Ramark.Zgadzam się z tobą.Temat historyczny wymaga wyjątkowego przygotowania jeśli nie jest akurat naszym hobby.Inaczej wychodzą nonsensy typu :"na wojnach ginęło tysiące ludzi".Niesamowite ,prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dawca organów
 • Dawca organów
 • 26.07.2012 15:50

Robert R. - PIERDOLISZ JAK ZWYKLE !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z zaciekawieniem zacząłem przeglądać galerię ale te jakże infantylne podpisy mnie skutecznie wyleczyły. To jak humor z zeszytów a nie poważny artykuł. Przykład ''armie były jednak zdyscyplinowane i chętnie ruszały do ataku'' można się popłakać ze śmiechu, a może o to autorowi chodziło? Zmarnowany świetny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bartek
 • Bartek
 • 25.07.2012 15:45

Super artykuł, bardzo ciekawe zdjęcia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.