Facebook Google+ Twitter

Miller: Decyzję o starcie z list Samoobrony podejmę w Łodzi

Leszek Miller zapowiedział, że decyzję o starcie z list Samoobrony podejmie i ogłosi w Łodzi. Stanie się to najprawdopodobniej jutro.

Leszek Miller / Fot. APPPiskorski: Start Millera z list Samoobrony nie jest jeszcze pewny

Start Millera z łódzkich list Samoobrony nie jest jeszcze pewny - powiedział mediom Mateusz Piskorski, rzecznik partii Leppera. Według Piskorskiego rozmowy z byłym premierem jeszcze trwają, a ich finał poznamy najprawdopodobniej w czwartek lub piątek.

Wcześniej portal Gazeta.pl - poinformował, że Leszek Miller, do niedawna jeden z liderów SLD, zdecydował się kandydować do Sejmu z list Samoobrony. Miałby być „jedynką” partii w Łodzi.

W poniedziałek były premier oficjalnie wystąpił z SLD. Odtąd spekulowano, że wystartuje z listy innej partii. Typowano PSL, KPEiR i właśnie Samoobronę.

Leszek Miller urodził się 3 lipca w Żyrardowie. Karierę polityczną rozpoczął w ZMS. W 1969 roku wstąpił do PZPR. Jako przedstawiciel strony rządowej uczestniczył w obradach historycznego „Okrągłego stołu”. Po rozwiązaniu PZPR został jednym z założycieli SdRP, później SLD. W latach 2001-2004 był Prezesem Rady Ministrów.


Lepper: nie mam nic przeciwko obecności Millera na listach Samoobrony(PAP)

Nie mam nic przeciwko obecności Leszka Millera na listach Samoobrony - w ten sposób szef partii Andrzej
Lepper skomentował w środę nieoficjalne informacje o tym, że Miller będzie "jedynką" na łódzkiej liście Samoobrony. Lepper chciałby, aby "jedynką" w Warszawie był Piotr Tymochowicz.

Lepper potwierdził w TVN24, że rozmawiał we wtorek z Millerem o kandydowaniu byłego premiera z list Samoobrony. O tym, że Miller będzie "jedynką" na łódzkiej liście poinformował portal gazeta.pl. Z kolei wcześniej portal TVN24.pl podał informację, że liderem warszawskiej listy będzie doradca ds. wizerunku Piotr Tymochowicz.

Jak powiedział szef Samoobrony, Leszek Miller "musi decyzję podjąć sam". Lepper zastrzegł, że jeśli "struktury regionalne nie wyrażą zgody, on sam nikogo narzucać nie będzie.

Szef Samoobrony powiedział, że chciałby, aby Tymochowicz kandydował z list Samoobrony. "Rozważamy to" - dodał Lepper, zastrzegając, że nie wie jeszcze czy Tymochowicz zdecyduje się na kandydowanie i "czy to nie będzie w sprzeczności z jego pracą". Lepper potwierdził także, że z list Samoobrony do Sejmu wystartuje Zygmunt Wrzodak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

"Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy", jak to kiedyś powiedział Miller, dziś kończy w Samoobronie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Leszek tylko nie w to bagno "SAMOOBRONA" chyba tak nisko nie upadłeś

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale chłopinę przypiliło. To się nazywa mieć parcie. Nie ważne jak, nie ważne z kim - byle się załapać. Wypada mieć nadzieję , że wyborcy nie postawią przy nim krzyżyka, jeno na nim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tymochowicz w Warszawie, Miller w Łodzi... No coments :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że ludzei którzy bądź co bądź kiedyś znaczyli dość dużo na scenie politycznej tak łatwo z własnej inicjatywy to tracą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No mi też kapcie spadły.
Eghmk! Aniu...Wow. Trochę zaszokowałaś. Chyba wszystkich :|

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aniu a Ty mialas jakis szacunek do Millera? Mozna go bylo po tym jak skonczyl... Musi byc facet bardzo zdesperowany ze odwazyl sie na taki krok. Z drugiej strony Lepper przechodzi samego siebie, ale to akurat mnie nie dziwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.09.2007 21:25

o ja p. No to cały szacunek do Millera poszedł w cholerę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.